Лудогорец оглави еднолично временното класиране в Елитната юношеска група до 15 години след победа с 2:0 над Септември (София). Отложеният мач от 21-ия кръг на първенството се игра днес в столицата. След успеха "орлите" изпревариха ЦСКА с 3 точки.

Момчетата на Димчо Ненов откриха резултата в 16-ата минута. Талантите на Лудогорец отнеха топката в средата на терена и контраатакуваха. Кристиян Манушев подаде на Филип Гигов и той отбеляза - 0:1. Първото полувреме завърши при този резултат.

Само две минути след подновяването на играта Лудогорец удвои аванса си. Точен бе Янко Ажуани, който завърши хладнокръвно самостоятелен пробив на Филип Гигов - 0:2.

"Изиграхме здрав мач срещу сериозен противник. Трябва все така да се представяме до края на първенството и да бъдем постоянни", коментира треньорът Димчо Ненов след успеха.