Локомотив Пловдив победи ЦСКА 1948 с 2:1 на стадиона в парк „Лаута“ в приятелски мач.

Първата интересна ситуация в проверката се откри пред вратата на гостите. Бубакар Дион получи подаване от Димитър Илиев, след което задържа кълбото в наказателното поле, надигравайки трима бранители, но ударът му бе твърде слаб.

В 12-ата минута Бубакар Дион центрира от корнер към Мартин Паскалев, който с глава матира стража на "червените" (1:0). Малко по-късно Валентин Йосков спечели пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Капитанът на ЦСКА 1948 Ивайло Чочев застана зад топката, но не стреля, а я отклони към Емил Ценов, който обаче не отправи добър изстрел.

В 24-ата минута "смърфовете" вкараха втори гол в мрежата на Генадий Ганев. Димитър Илиев пусна пас към Евандро, който не се забави и от границата на наказателното поле с левия крак направи резултата 2:0. В 39-ата минута Бирсент Карагарен проби по десния фланг и центрира по земя към Радослав Кирилов, но ударът му бе блокиран.

Втората част темпото падна драстично, а причината бе снегът, който наваля на терена. В 65-ата минута младият футболист на Локомотив Ефе Али направи брутално влизане в краката на Михаил Цонев, а главният съдия даде директен червен картон на халфа на "смърфовете".

В 82-ата минута Никола Илиев върна едно попадение за "червените" с красив удар с десния крак под гредата (2:1).

Секунди преди края на срещата ЦСКА 1948 бе много близо до изравняването на резултата. След разбъркване в наказателното горната греда спаси домакините от Пловдив. Това бе и последната интересна ситуация в проверката между двата тима

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ЦСКА 1948 2:1
1:0 Мартин Паскалев 12‘, 2:0 Евандро 23‘, 2:1 Никола Илиев 82‘

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 23. Динко Хоркаш, 16. Кристиян Пешов, 4. Мартин Паскалев, 91. Хорхе Сегура, 44. Ангел Лясков, 6. Христо Иванов, 17. Мартин Райнов, 7. Бабакар Дион, 21. Евандро, 11. Петър Андреев, 14. Димитър Илиев

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 15. Симеон Василев, 21. Емил Ценов, 28. Неделко Пишчевич, 11. Бирсент Карагарен, 10. Радослав Кирилов, 23. Емил Виячки, 18. Ивайло Чочев, 98. Валентин Йосков, 91. Раян Бидунга, 6. Стив Фуртадо