Българският представител в женската Шампионска лига Локомотив (Стара Загора) допусна тежко поражение от норвежкия Бран в полуфинал от Група 5 в полския град Катовице.

Родният тим ще срещне загубилия от двойката Андерлехт - Катовице в мач за третото място, докато Бран ще се изправи на финал срещу победителя.

Срещата започна ударно за норвежките, които поведоха след едва две минути с гол на Сесил Кваме. В 41-ата минута символичните домакини поведоха с 2:0 чрез Йохана Ренмарк. През втората част Мариа Брохман отбеляза хеттрик за крайното 5:0. Тя се разписа в 47-ата, 85-ата и 89-ата минути.

Съставът на Локомотив (Стара Загора): 12. Роксана Шананска, 2. Пети Петкова, 5. Нора Димитрова, 3. Яница Иванова, 41. Мариела Недева, 27. Николета Бойчева, 90. Юлия Гнидик, 7. Яна Динева (56‘ – 6. Мария Дикелова), 23. Анастасия Скоринина, 15. Ленка Винерова (86‘ – 9. Юлиана Александрова), 18. Жасмина Атанасова (56‘ – 4. Олександра Бабуик)