Един от челниците във Втора лига - Хебър (Пазарджик), записа тежка загуба у дома с 0:3 от Монтана в мач от междинния 26-ти кръг.

Гостите, водени от треньора Антони Здравков, решиха спора още първото полувреме. И трите попадения за Монтана вкараха чужденци Мехди Уамри в 9-ата минута, Фудил Идрис в 20-ата и Лиандро Мартис в 29-ата.

Голмайсторът на Хебър Живко Петков пък получи директен червен картон в 45-ата минута, а след почивката избраниците на Николай Митов нямаха сили дори и за почетен гол.

Това е най-голямата победа за Монтана през сезона далеч от "Огоста", както и първа домакинска загуба за Хебър. До този момент играчите на Митов имаха 9 победи и 2 равенства в 11-те си срещи на собствен терен.

В класирането Хебър е трети с 48 точки, а Монтана събра 40 и е осми. Лидерът Спартак (Варна) е с 52 точки преди гостуването на Литекс (днес от 17:30 часа).