Монтана спечели с категоричното 4:0 домакинството си на Локомотив (София) от 19-ия кръг на Втора лига. Над всички в мача на стадион "Огоста" беше Иван Коконов. Бившият играч на Черно море блесна с хеттрик, реализиран в рамките на десет минути - между 80-ата и 90-ата. Преди това Спас Георгиев беше открил резултата за домакините в 20-ата.

След изразителната победа тимът на Ферарио Спасов се намесва в борбата за третото място, доближавайки се до "железничарите" в класирането. Монтана е четвърти в момента с 30 точки, Локомотив е трети с 35, а първите два отбора имат по 41 - Ботев (Враца) и Царско село.

При гостуването на "Огоста" задачата на "железничарите" беше усложнена още повече заради червени картони на защитниците Емил Виячки и Александър Бранеков. Така столичани завършиха срещата с 9 човека.

ВТОРА ЛИГА, 19 КРЪГ

4 март 2018 г. (неделя), 12:30 ч.
Ботев (Враца) - Черноморец (Балчик) 3:2
0:1 Александър Попов (10), 0:2 Александър Попов (37), 1:2 Иван Колев (45), 2:2 Петър Атанасов (77), 3:2 Янаки Смирнов (86)

4 март 2018 г. (неделя), 15:30 ч.
Лудогорец II - Несебър 0:2

Царско село - Локомотив (Горна Оряховица) 1:0
1:0 Тейнур Марем (17)

5 март 2018 г. (понеделник), 12:30 ч.
Монтана - Локомотив (София) 4:0

1:0 Спас Георгиев (20), 2:0 Иван Коконов (80), 3:0 Иван Коконов (86), 4:0 Иван Коконов (90)

5 март 2018 г. (понеделник), 15:30 ч.