Юношеският национален отбор на България до 19 г. започна със загуба приятелския турнир в Хърватия. Възпитаниците на селекционера Ангел Стойков отстъпиха на Швейцария с 0:4.

На полувремето младите българи губеха с 0:1 и пропуснаха добър шанс да изравнят. През втората част обаче нашите се сринаха и само за пет минути получиха три гола.

На 9 октомври от 13:00 часа България се изправя срещу Русия, а 3 дни по-късно, отново от 13:00 часа, и срещу домакините от Хърватия.

Съставът на България:
1. Иван Андонов, 3. Мартин Христов, 4. Несим Салим (70 – 6. Анастас Пемперски), 5. Панайот Пасков (70 – 19. Христо Петров), 21. Александър Бучков (83 – 2. Велислав Боев), 16. Стелиян Добрев (60 – 13. Кристиян Тренчев), 17. Красимир Тодоров (46 – 11. Марк-Емилио Папазов), 20. Александър Георгиев (46 – 7. Мартин Стойчев), 8. Мартин Хайдаров (46 – 22. Пламен Цончев), 10. Никола Илиев, 9. Мартин Сораков (70 – 14. Валентин Николов). Селекционер: Ангел Стойков.