"Ботев" (Пловдив) допусна тежка загуба с 1:4 от Септември (София) в първи мач от 1/8-финалите за Купата на БФС при набор 1998. Двубоят се игра на естествения терен на базата на Септември в столичния квартал „Драгалевци“. Двата тима изиграха равностойна първа част, но след почивката домакините вкараха три от головете си и почти обезмислиха реванша.

Мариян Димитров откри за Септември в 30-ата минута, а Милко Георгиев в 42-ата изравни. В 57-ата Иван Михайлов от "Ботев" бе фаулиран грубо от Стефан Митев, който вече имаше жълт картон. Реферът Ивайло Ненков обаче прецени, че нарушението не е за официално предупреждение. След това "септемврийци" материализираха преимуществото си с три попадения, дело на Борис Панталеев в 62-ата минута, Георги Русев в 71-ата и Лъчезар Котев в 82-ата.

Реваншът е на 30 октомври на базата на „канарчетата“ в Коматево. При равенство в общия резултат се гледат отбелязаните голове на чужд терен.