Септември записа тежко поражение във втората си контролна среща в Анталия, Турция. Играчите на Николай Митов се изправиха срещу участника в групите на Лига Европа - Злин (Чехия), като множество грешки доведоха до загуба с 0:5.

Треньорът на Септември стартира с Валентин Галев, Иван Стоянов, Петър Генчев, Слави Косов, Виктор Луиз, Фабиано Алвеш, Борис Галчев - капитан, Янко Сандански, Иван Тилев, Крис Гади и Мирослав Будинов. Срещата започна с гол за чехите още в първата минута, след като съдията посочи бялата точка за несъществуващо нарушение на Петър Генчев в наказателното поле. В 14-ата минута преднината на Злин бе удвоена, след грешка в отбраната на "септемврийци". Въпреки изоставането от два гола, Септември продължи да разиграва топката, а Мирослав Будинов пропусна най-сериозното положение пред вратата на противника. Малко по-късно, отново Будинов бе задържан в наказателното поле, но реферът остана безмълвен.

На полувремето в игра се появиха Мартин Тошев (заменил Фабиано Алвеш) и Янко Георгиев (Валентин Галев). В 53-ата минута резултата бе покачен на 3:0 за Злин. След изпълнение на корнер, Янко Георгиев спаси, но при добавката топката се озова в неговата мрежа. Минута преди Николай Митов да замени целият състав, чехите вкараха и четвърти гол. Крайното 5:0 беше оформено в 60-ата минута.

Следващата контрола на Септември е на 4 февруари - срещу Карпати Льов.