ЦСКА победи втородивизионния Доростол с 4:2 в контролна среща, играна на стадион “Българска армия”. Изненадващо за голяма част от “червените” привърженици с два гола се отличи италианският нападател Кристиан Тибони, който минава за един от трансферните провали на клуба през това лято.

Тибони откри резултата още в 6-ата минута, когато получи топката в наказателното поле и с диагонален удар простреля вратаря Александър Димов. Две минути след това съдиите отмениха гол за “червените” заради засада на Мартин Василев. В 10-ата минута Тиеро удари греда след центриране на Галчев.

Четвърт час след началото на мача гостите от Доростол стигнаха до изравнително попадение. При центриране от корнер топката попадна в Боян Николов, който от 4 метра я прати във вратата на Здравко Чавдаров. Преди кълбото да стигне до Николов, Георги Бижев се размина с него. До края Бижев още на няколко пъти не успя да вкара гол.

Две минути след изравнителното попадение зрителите на стадион “Българска армия” станаха свидетели на странна ситуация. Грегъри Нелсън стреля от границата на наказателното поле. Вратарят на Доростол Александър Димов хвана топката, но явно стъпи накриво и се срина на терена, превивайки се. В болката си той хвърли топката във вратата. Гол не бе зачетен, а играта бе подновена със съдийска топка.

Малко преди изминаването на половин час от началото на мача ЦСКА вкара два гола за една минута. В 28-ата минута Мишел Платини сложи край на головата си суша, след като пресира вратаря Димов, взе топката и я прати във вратата. Само минути по-късно и аржентинският младок Лукас Трекаричи вкара с удар от въздуха от границата на наказателното поле.

В 36-ата минута Платини подаде на Тибони и италианецът отбеляза втория си гол в мача. През второто полувреме старши треньорът на ЦСКА Гьоре Йовановски направи 8 смени, като от стартовия състав на терена останаха само Василев, Еспозито и Тибони. Това се отрази на играта на “армейците” и те почти не създадоха опасности пред вратата на Доростол. Резервата Беядир Беядиров отбеляза второто попадение за силистренци в 65-ата минута и оформи крайния резултат./БЛИЦ

Най-интересното от мача по минути - ТУК

ЦСКА - Доростол 4:2
1:0 Тибони (6), 1:1 Б. Николов (16), 2:1 Платини (28), 3:1 Трекаричи (29), 4:1 Тибони (36), 4:2 Беядиров (65)

ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров (46-13.Божидар Стойчев), 25.Йордан Минев (46-11.Иван Бандаловски), 15.Мартин Василев, 22.Марко Еспозито, 30.Фабрицио Грило (27-27.Мартин Дечев), 23.Уилям Тиеро (46-24.Александър Тонев), 18.Борис Галчев (46-21.Коста Янев), 10.Лукас Трекаричи (46-35.Никола Радулович), 29.Грегъри Нелсън (46-14.Димитър Илиев), 16.Кристиан Тибони, 32.Мишел Платини (46-9.Дормушали Саидходжа)
Резерви: 13.Божидар Стойчев, 27.Мартин Дечев, 9.Дормушали Саидходжа, 14.Димитър Илиев, 21.Коста Янев, 35.Никола Радулович, 24.Александър Тонев, 11.Иван Бандаловски
Старши треньор: Гьоре Йовановски

Доростол: 82.Димов (46-1.Ив. Димитров), 19.Ст. Петров, 3.Д. Дончев (79-17.Мехмед), 21.Начев (67-М. Русев), 15.Б. Николов, 23.Ст. Дончев, 4.Станев, 8.Бижев (77-18.Кулев), 9.Ченешков (79-12.Йосифов), 20.Т. Димитров (46-11.Беядиров), 24.Дамянов
Резерви: 1.Ив. Димитров, 12.Йосифов, 11.Беядиров, 7.М. Русев, 17.Мехмед, 18.Кулев, 6.Лозев
Старши треньор:  Георги Иванов-Геша