Новите попълнения Йордан Тодоров и Кирил Котев дебютираха за Локо (Пд) в последната контрола. “Смърфовете” победиха Брестник с 1:0 в официалното си представяне. Единственото попадение реализира Том в 87-ата минута.

С големи аплодисменти феновете посрещнаха Котев, който е част от шампионския състав от 2004 година. Той се върна на “Лаута” след пет години в ЦСКА.

На трибуните на стадион “Пловдив” дойдоха над 4000 зрители, но единствената им радост бяха новите. Освен Котев и Тодоров, в селекцията личат имената на бившият национали Здравко Лазаров и Георги Чиликов.

Самият мач бе скучен. Локомотив игра малко по-добре и заслужено спечели. В 87-ата минута Том вкара в долния десен ъгъл след самостоятелен пробив. На вратата бе полеви футболист, тъй като стражът Годжев бе изгонен малко по-рано.

В първия си мач от първенството “смърфовете” гостуват на ЦСКА. Задачата им е да спасят от изпадане, защото в момента са на незавидната 15-а позиция./БЛИЦ

Локомотив: Акалски, Ерош, Котев, Йошев, Тодоров, Мечечиев, Даксон, Бенжалюн, Лазаров, Чипев, Дембеле (Ставрев, Гаджалов, Кюмюрджиев, Милотинович, Кики, Том, Трифонов, Цветанов, Чиликов, Сечков)