Българският национал Александър Тонев игра 74 минути за Лех (Познан) при домакинското равенство 1:1 с Погон (Шчечин) от 5-ия кръг на първенството в Полша. Равенството остави Лех на 3-ото място с 11 точки, колкото има и Легия (Варшава) на 2-ото. Начело е Видзев с 12. Погон пък е на 7-ата позиция със 7 точки.

Тонев беше заменен в 74-ата минута от Пьотър Рейс, а в 61-ата получи жълт картон. Българинът можеше да донесе победата на Лех, но в 49-ата минута пропусна чиста ситуация. Унгарецът Дердьо Ловренчич беше в комбинация с Матеуш Моджен, след това копна технично топката към центъра към Тонев, който обаче стреля слабо и вратарят Янукевич улови. Три минути по-късно бившият играч на ЦСКА проби по крилото и центрира към Моджен, но ударът му от 8 метра беше блокиран от защитник пред голлинията.