Юношите на Берое (родени след 1 януари 1999 година) се класираха за 1/2-финалите в турнира за Купата на БФС. Талантите на старозагорския клуб надделяха с 2:0 като гост на Асеновец (Асеновград).

Двете попадения реализира Мариян Тонев. Старозагорци имаха пълно превъзходство в срещата и не позволиха на домакините да създадат нито едно чисто голово положение, информира Beroe Online. В 26-ата минута Йоан Атанасчев проби от ляво. Пусна топката между вратаря и защитата на втората греда, откъдето Мариян Тонев откри резултата. Пропуски през първото полувреме направиха Михаил Димитров и Тонев.

И през втората част възпитаниците на Венелин Сивриев доминираха на стадион "Шипка". В последната минута на двубоя Мариян Тонев излезе сам срещу вратаря, стражът стигна първи до топката и опита да изчисти. Футболистът на Берое обаче подложи крака си и вкара топката в мрежата за крайното 0:2.

Мачовете от 1/2-финалната фаза ще се играят през пролетта.