Локомотив (Пловдив) загуби с 0:1 контролната си среща с шампиона на Азербайджан Интер (Баку). Единственото попадение в мача падна в 68-ата минута от спорта дузпа, която бе реализирана от Петър Златинов-Топеца. Наказателният удар бе отсъден от пловдивския рефер Георги Кабаков.

В тима от Баку играе и Живко Желев. Преди десетина дни Златинов наказа от дузпа и бившия си тим ЦСКА при победата на Интер с 1:0 в контрола, която бе дебют за Павел Дочев начело на “червените”. Тогава Желев получи червен картон.

Интер (Баку) бе по-добрият отбор през по-голямата част от мача, като “черно-белите” показаха активизиране през второто полувреме. Георги Петров нямаше шанс, когато с далечен удар уцели гредата. В последната минута Валентин Георгиев изчисти от голлинията и спаси тима си от нов гол във вратата.

В същото време стана ясно, че вратаря Кирил Акалски е поискал да напусне отбора. Стражът е недоволен от привличането на френския страж Флориан Лучини.

Стартов състав на Локомотив (Пд): Кирил Акалски, Ивелин Янев, Йонес Бенжелюн, Емил Аргиров, Пламен Крачунов, Габор Ерош, Христно Златински, Мартин Керчев, Здравко Лазаров, Малик, Гуарино
В игра влязоха: Стоян Ставрев, Флориан Лучини, Евертон Джилио-Том, Рангел Абушев, Георги Петров, Валери Георгиев, Красен Трифонов, Николай Чипев