Миньор (Перник) победи с класическото 3:0 Ботев в Пловдив в последната среща от петия кръг на "А" група. С хеттрик за гостите се отчете Атанас Николов, който се разписа във вратата на "канарчетата" в 41-ата, 62-ата и 70-ата минути.

С прибавените три точки селекцията на Антон Велков събра 10 в актива си и се изкачи на четвъртото място в "А" група. Ботев пък остана на дъното без спечелена точка след пет поредни загуби от началото на шампионата и голова разлика 2:17. /БЛИЦ

Срещата по минути с БЛИЦ:

1 - Начало на мача
25 - Иванович центрира в наказателното поле на Ботев, където вратарят Велинов успява да избие
33 - Костадин Хазуров засече топката след центриране на Велимир Иванович, но в аут
41 - ГОЛ! 1:0 за Миньор! Атанас Николов е точен от пряк свободен удар. Преди да влети във вратата топката се отби в гърба на Диан Бекяров и излъга вратаря Венци Велинов, попадайки в мрежата му
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
46 - Диан Бекяров е заменен от Петко Илиев
59 - Пропуск на Христо Сталев, който нанесе удар от малък ъгъл, но топката премина вдясно от гредатата на вратата на Миньор
62 - ГОЛ! 2:0 за Миньор! Отново Атанас Николов е точен, засичайки с глава центрираната отляво топка от Витанов
64 - Чудомир Григоров е заменен от Асен Попов
69 - Николай Станков заменя Костадин Хазуров
70 - ГОЛ! 3:0 за Миньор! Атанас Николов записва хеттрик, получавайки топката от Иванович и разписвайки се за трети път във вратата на Ботев