Треньорът на Левски Николай Костов даде два дни почивка на отбора след домакинското равенство 1:1 срещу Ботев (Пловдив) в неделя. Това е продиктувано от факта, че в момента има пауза в шампионата заради мачовете на националните отбори, а следващата среща на „сините“ е в средата на следващата седмица – срещу Дунав (Русе) за Купата.

Тренировките на отбора ще бъдат подновени в сряда след обяд. Тогава 60-годишният Костов ще получи най-актуалната информация за състоянието на Цунами и Келиан ван дер Каап, които получиха контузии срещу „канарчетата“. Бразилецът дори беше заменен принудително. Очакванията са двамата да получат по-дълга почивка за възстановяване.

Треньорът Костов ще използва дните до предстоящия мач срещу Дунав за подобряване на представянето във финалната фаза на атаките. Сериозен проблем на Левски е фактът, че тимът не успява да реализира създадените голови положения.