Черноморец (Бургас) постигна победа и в третата си контрола от началото на зимната подготовка. „Акулите“ спечелиха с 3:0 срещу третодивизионния Созопол. Всичките голове паднаха през втората част.

В 55-ата минута точен за 1:0 беше Преслав Йорданов, 3 минути по-късно с глава се разписа каращият проби Амара Бангура, а Яни Пехливанов оформи крайното 3:0 в 86-ата.

Треньорското ръководство на "акулите" отново пусна два различни състава през двете полувремена, като единствено стражът Янко Георгиев изигра пълни 90 минути.

Съставът на Черноморец: Георгиев, Терзиев, Трифонов, Фо-Поре, Цонков, Нлундулу, Траянов, Елтон, Башлиев, Боли, Реми (Дянков, Пехливанов, Стоянов, Юсеф, Балтанов, Лола, Бангура, Дрянов, Ангелов, Йорданов)

Преди днешния мач, "акулите" записаха победи с 8:2 над Тунджа (Ямбол) и с 4:1 срещу Светкавица (Търговище). Следващата проверка на Черноморец е на 26 януари (събота), когато съперник ще е Локомотив (Пловдив). Часът и мястото на срещата ще бъдат обявени допълнително.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА