Юношеският национален отбор по футбол на България до 19 години загуби и последната си квалификационна битка за Евро 2022. Нашите паднаха с 0:2 от Република Ирландия в курорта Албена.

Мачът започна с равностойна игра, но гостите поведоха с попадение на Джони Кени от дузпа в 24-ата минута (1:0), а след гола гостите бяха по-активният тим на терена.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

През втората част ситуацията не се промени и съперникът продължи да напада. Нашите опитаха на няколко пъти да застрашат ирландците, но не стигнаха до нищо сериозно и останаха без точен удар в срещата.

Ирландците ни удариха за втори път в 82-ата минута, когато Шон Руфан се измъкна отляво и промуши топката между гредата и вратаря за 2:0.

Българите приключват групата на последно място с нула точки и голова разлика 0:5 след пораженията от Босна и Херцеговина (0:2) и Черна гора (0:1).

В другия двубой от групата Босна и Херцеговина победи Черна гора с 4:0 като гост.

БЪЛГАРИЯ (U19) - РЕПУБЛИКА ИРЛАНДИЯ (U19) 0:2
0:1 Джони Кени (24' дузпа), 0:2 Шон Руфан (82')

БЪЛГАРИЯ (U19): Християн Славков, Анастас Пемперски, Мартин Георгиев, Мартин Христов, Велислав Боев, Пламен Цончев, Станислав Дюлгеров, Стоян Стоичков, Стелиян Добрев, Мирослав Маринов, Мартин Сораков

Република Ирландия (U19): Дохърти, Абанкуа, Окагбуе, Макнълти, Руфан, Хенри-Франсис, Макджанет, Кени, Емаку, Хейс, Армстронг