България победи драматично с 2:1 като гост Азербайджан в Баку. Това бе първа квалификация от група "Н" за европейското първенство във Франция през 2016 година. Нашите поведоха още в 14-ата минута след гол на Илиян Мицански, но домакините изравниха в 54-ата минута чрез Назаров. Резервата Венцислав Христов ни спаси и ни донесе трите точки с гол в 87-ата минута. Следващият ни мач е на 10 октомври срещу Хърватия.

Първото полувреме премина в изключително бавно темпо и с доста брак и от двата отбора. България определено игра малко по-добре от домакините, които ако не бяха индивидуалните две-три грешки, нямаше как да стигнат до вратата. В 8-ата минута Гаджев сгреши още в нашата половина, Алиев се понесе към наказателното ни поле, намери Будак, който стреля, но Владислав Стоянов спаси. В 14-ата минута Илиян Мицански откри резултата с първия шанс за попадение. Георги Илиев го намери чудесно в коридор и нападателят на Карлсруе търкулна топката по земя във вратата на домакините. След гола темпото продължи да бъде почти на ходом. В 34-ата минута Апостол Попов сбърка, но Бодуров го подсигури добре и предотврати опасна атака на азерите.

Неприятното за българите се случи в 54-ата минута, когато домакините изравниха. Назаров изравни след далечен и не силен удар, който завари неподготвен Владислав Стоянов. Играчът на Азербайджан първо финтира Гаджев, след това би отдалеч, топката тупна пред Стоянов и влезе във вратата му. След гола българите бързо имаха възможност да поведат, но влезлият като резерва Андрей Гълъбинов не успя да реализира от малкото наказателно поле. Той получи подаване от Гаджев, вратарят се хвърли в краката му и спаси, а и съдията даде фаул в нападение на нападателя на италианския Ливорно. Любослав Пенев извади и Георги Илиев, като на неговото място пусна Неделев, който заигра на единия фланг. Нашите обаче като че ли се увлякоха в темпото на мача и не създадоха нищо опасно пред вратата на домакините в следващите двайсетина минути. Любослав Пенев пусна и последния си коз - Венцислав Христов. Нападателят на Берое се оказа точно такъв - вкара гол в 87-ата минута. Тодор Неделев центрира от корнер отляво, топката мина почти през цялата защита и от задна позиция Венцислав Христов с плонж с глава я прати във вратата.

СХЕМА НА БЪЛГАРИЯ 4-1-4-1
В защита започнаха Станислав Манолев отдясно, Бодуров и Апостол Попов в центъра и Веселин Минев отляво. Единствен опорен халф бе Светослав Дяков. Първоночално нашите заиграха с Георги Миланов на десния фланг, а Михаил Александров отляво, в средата си партнираха Гаджев и Георги Илиев. На върха на атаката започна Мицански. Центърът на отбраната очаквано бе по-колебливото ниво, тъй като Апостол Попов и Бодуров играха за първи път заедно. Защитникът на ЦСКА сгреши няколко пъти, за щастие не фатално. Понрави се работата на Георги Илиев в халфовата линия, както и тандемът Манолев - Георги Миланов отдясно. Отляво Михаил Александров като че ли остана изолиран и помагаше повече на Веселин Минев в отбрана, отколкото да атакува. Пенев смени Мицански с Гълъбинов и извади Георги Илиев, на чието място пусна Неделев. След това извади Михаил Александров за Венцислав Христов, като схемата не претърпя промяна. Именно нападателят на Берое се оказа ключовият играч, който ни донесе победата.