Славия записа втори успех по време на зимния си подготвителен лагер в Анталия. “Белите” победиха с 3:2 Астра (Плоещ). И трите попадения за българския тим бяха дело на бразилски футболисти.

В 26-ата минута румънците стигнаха до гол. След центриране от корнер защитата на Славия увисна и Ария откри резултата – 1:0. Десет по-късно “белите” изравниха. Жуниньо бе съборен в наказателното поле и от бялата точка вкара от втория опит, след като съдията го накара да пребие дузпата.

През второто полувреме играч от Астра бе изгонен още в 47-ата минута. Ромат удари Ортега без топка. Жуниньо изпълни фаула и обърна резултата – 2:1 за Славия.

В 65-ата минута новото попълнение Даниел Пеев центрира, Алберони засече и направи 3:1. Крайното 3:2 оформи Стратила от дузпа в 67-ата минута. Самият той бе фаулиран в наказателното поле.

Досега в Анталия Славия записа две победи, в един мач завърши наравно и загуби с минималното 0:1 от Терек (Грозни). По-късно днес “белите” играят и със сръбския Войводина./БЛИЦ

Славия: Мболи, Ренет (60 - Огнянов), Б. Георгиев, Й. Петков, Н. Петров, Алберони, Илия Илиев, Томаш, Пеев, Жуниньо (60 - Колев), Ортега