Монтана завърши 1:1 с македонския шампион Вардар (Скопие) в най-силната си контролна среща до момента от лагера в Анталия. Срещата беше изпъстрена с три дузпи, като две от тях за тима, воден от Атанас Джамбазки.

В 18-ата минута Владислав Златинов не успя да вкара от 11-те метра, но 10 минути по-късно завърналият се от Миньор (Перник) Венцислав Иванов откри резултата с точно изпълнение от бялата точка.

В 67-ата минута Владимир Нелоски изравни за Вардар, а 10 минути преди края попадение на Милен Лахчев за Монтана беше отменено напълно неоснователно от съдията.

В предишните си три проверки на турска земя Монтана записа нулево равенство с Торпедо (Москва), победа с 3:0 над Саско (Тбилиси) и загуба с 0:1 от Политехника Яши.

Следващата проверка на българския тим в Турция е в петък срещу словашкия Татран (Прешов).

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА