Делио Роси записа трета победа в първите си три мача начело на Левски. Този път „сините“ надиграха Славия с 4:0 в най-старото столично дерби, което се игра на стадион „Георги Аспарухов“. Попаденията бяха дело на Жорди Гомес на два пъти и Жуниор Мапуку.

Италианският треньор вече има голова разлика 9:0 откакто застана начело на Левски. Златомир Загорчич пък отново не успя да победи „сините“ и все още няма успех над тях като футболист или треньор.

Срещата се запомни с няколко дискусионни ситуации. Домакините откриха от дузпа в 31-ата минута, която бе отсъдена за нарушение на Велков срещу Яблонски и предизвика много спорове. С изпълнението се нагърби Жорди Гомес, а ударът бе неспасяем - в сглобката на вратата. Това бе първи гол за халфа с екипа на Левски.

В последните секунди на първата част при центриране от фаул Велков изби топката право в Мапуку, който от точката на дузпата разстреля Георги Петков за 2:0.

През втората част темпото спадна, а и двата отбора имаха претенции към съдията. Ивайло Стоянов спести втори жълт и съответно червен картон за Жорди Гомес. По-късно реферът подмина игра с ръка на Стефан Велков в наказателното поле на Славия и не отсъди втори наказателен удар.

Левски вкара трето попадение в последните минути. Топката бе пусната към Обертан в наказателното поле, но французинът бе в засада, която не бе отсъдена. Звездата на „сините“ пусна отлично в коридор към Гомес, който от няколко метра простреля Георги Петков за класическото 3:0.

В даденото от рефера продължение Панайотов стреля, Петков изби, топката попадна в Боримиров, който я прати на далечната греда, а там Буш засече за крайното 4:0.

Левски заема четвърто място с 13 точки и мач по-малко от лидера ЦСКА, който е с 16. Славия пък заема 12-то място с 5 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

ЛЕВСКИ – СЛАВИЯ 4:0
1:0 Жорди Гомес (31-дузпа), 2:0 Жуниор Мапуку (45+2), 3:0 Жорди Гомес (86), 4:0 Серджиу Буш (90+1)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача
4- Галин Иванов проби отдясно и пусна в наказателното поле за Ивайло Димитров, но защитник на Левски изби в последния момент
8- Жорди Гомес намери Пиргов на далечната греда, но ударът му бе избит в корнер
9- Топката попада във Вутов, който стреля по диагонала, но Георги Петков изби с върха на пръстите си в корнер
17- Удар от дистанция на Владислав Узунов, Митрев с мъка изби в ъглов удар
24- Антонио Вутов центрира от корнер, Мапуку стреля с глава, но Георги Петков улови
29- Дузпа за Левски! Ивайло Стоянов отсъжда наказателен удар за нарушение на Велков срещу Яблонски!
31- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Жорди Гомес бележи с много точен удар в горния ъгъл на вратата на Славия!
35- Мощен удар на Мапуку от границата на наказателното поле, но Петков избива в ъглов удар
45+2- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Жуниор Мапуку посрещна избита от защитата топка и с мощен удар удвоява резултата!
45+3- Край на първото полувреме
___________________________________
46- Начало на второто полувреме
48- Абуд стреля, топката рикошира и подлъга Митрев, но стражът на Левски успя да избие с крак
67- Жорди Гомес влезе опасно в краката на Омар Абуд и го фаулира, но съдията предпочете да не му дава втори жълт картон
74- Левски с претенции за дузпа. Топката срещна ръката на Стефан Велков, но реферът прецени, че дузпа не трябва да се отсъжда
86- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Обертан получи топката в наказателното поле, но бе в положение на засада, която не бе отсъдена. Французинът пусна веднага отличен пас към Гомес, който от няколко метра простреля Петков за 3:0!
90+1-
ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Панайотов стреля, Петков изби, топката попадна в Боримиров, който в прати на далечната греда, а там Буш засече за 4:0!
90+3- Край на мача!

Резултат с изображениеЛевски: 21.Божидар Митрев, 4.Иван Горанов, 3.Димитър Пиргов, 28.Давид Яблонски, 6.Ивайло Найденов (90-75.Алекс Боримиров), 71.Васил Панайотов, 13.Жорди Гомес, 15.Роман Прохазка, 8.Антонио Вутов (83-4.Мики Орачев), 32.Габриел Обертан, 10.Жуниор Мапуку (68-9.Серджиу Буш)
Резерви: 24.Александър Любенов, 4.Мики Орачев, 25.Георги Ангелов, 24.Илия Юруков, 26.Амаду Сукуна, 75.Алекс Боримиров, 9.Серджиу Буш
Треньор: Делио Роси

Резултат с изображениеСлавия: 1.Георги Петков, 4.Михаил Венков (60-2.Димитър Буров), 66.Абуд Омар, 55.Андреа Христов, 13.Стефан Велков, 73.Иван Минчев, 77.Стефан Велев, 71.Галин Иванов (71-11.Емануел Чигози Мба), 14.Ивайло Димитров (85-19.Калоян Кръстев), 35.Георги Йомов, 23.Владислав Узунов
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 2.Димитър Буров, 6.Костадин Велков, 27.Емил Мартинов, 8.Славчо Шоколаров, 11.Емануел Чигози Мба, 19.Калоян Кръстев
Треньор: Златомир Загорчич

София, „Георги Аспарухов“
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация