Вторият в класирането в Югозападната трета лига Витоша (Бистрица) спечели Купата на Аматьорската футболна лига. „Тигрите“ вдигнаха трофея след победа с 1:0 над Дунав (Русе), който от новия сезон ще играе във Втора лига. Финалът се проведе на стадион „Ивайло“ във Велико Търново.

Георги Амзин вкара единственото попадение в срещата, оказало се достатъчно за тима от Бистрица, воден от треньора Николай Христозов. Амзин се разписа с глава в 33-ата минута след центриране на Мартин Станкев.

Това е втора купа на АФЛ за Витоша. Първият трофей беше завоюван през 2012 г.

Настоящият лидер на Витоша Емил Гъргоров пък е първият български футболист, печелил всички национални отборни надпревари – шампион на България, носител на Купата на България, Суперкупата на страната и Купата на Аматьорската футболна лига.

Клубът от Бистрица има шанс да спечели трофей и в четвъртък. Ветераните на Витоша начело с Бойко Борисов се изправят на финала на държавното първенство срещу Локомотив (Пловдив) - от 17:30 часа на стадион “Летище” в София.