Царско село успя да спечели гостуването си на Несебър в интригуващ мач от 16-ия кръг на Втора лига. По този начин тимът на Никола Спасов събра 32 точки и се озова само на две зад лидера Ботев (Враца), който вчера направи 1:1 с Марица в Коматево. Трети с 31 точки е Локомотив (София), а Несебър е шести с 23.

Първата възможност за гол в мача край морето се откри пред Царско село. В 11-ата минута Георги Минчев пропусна от добра позиция, пращайки топката встрани от вратата на Мартин Димитров.

Пет минути по-късно, след поредица от грешки в защитата на “сините” и неубедителна намеса на вратаря, топката стигна до непокрития Светослав Диков, който отбеляза на празна врата - 0:1.

В 30-ата минута Несебър изравни чрез Емануил Манев - 1:1. Миг преди да прозвучи сигнала за край на първата част обаче, футболистите на Никола Спасов получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Георги Купенов срещу Янис Карабельов. С изпълнението на наказателния удар се нагърби Павел Петков, който отново изведе гостите напред в резултата - 1:2.

След почивката атаките към двете врати продължиха и в 66-ата минута домакините отново догониха гостите. След центриране от фаул Нуретин Пюскюлю успя да прехвърли с глава неразчетено излезлия Филип Димитров - 2:2.

Само три минути след тоша "царете" отново поведоха. Точен за втори път беше Светослав Диков, с което таранът донесе ценния успех на тима от София.

ВТОРА ЛИГА - 16 КРЪГ

Локомотив (София) - Лудогорец II 1:0
1:0 Илия Димитров (51-дузпа)

Струмска слава (Радомир) - Литекс 1:0
1:0 Ивайло Стоянов (35)

Монтана - Оборище 2:0
1:0 Иван Коконов (60), 2:0 Иван Коконов (66)

Марица - Ботев (Враца) 1:1
1:0 Свилен Щерев (71), 1:1 Спас Георгиев (87-дузпа)

Поморие - Локомотив (Горна Оряховица) 2:1
1:0 Ахмед Ахмедов (20), 2:0 Борис Титюков (38), 2:1 Деян Христов (58)

Черноморец (Балчик) - Созопол 1:1
1:0 Ахмед Хикмет (25), 1:1 Мартин Сечков (78)

26 ноември 2017 г. (неделя), 13:00 ч.
Несебър - Царско село 2:3

0:1 Светослав Диков (16), 1:1 Емануил Манев (30), 1:2 Павел Петков (44-дузпа), 2:2 Нуретин Пюскюлю (66), 2:3 Светослав Диков (69)

26 ноември 2017 г. (неделя), 14:30 ч.