Царско село победи Арда с 2:0 като гост в двубой от 15-ия кръг на Efbet лига.

Срещата започна без опасности за двамата вратари, като такива се появиха едва във втората половина на първата част. Антуи и Венцислав Христов пропуснаха за Царско село, а Лозев и Жоао Аморин за Арда, но гол така и не падна.

В началото на втората част Родни Антуи се възползва от грешка на отбраната, нахлу в полето на съперника и вкара за 1:0 под плонжа на вратаря в 51-ата минута. Отново той удвои в 64-ата минута, след като отново отбраната на домакините не действа добре.

В последните 5 минути на срещата Арда пропусна три добри възможности. Шанс да намали изоставането на тима си първо имаше Иван Коконов, но ударът му беше спасен. Малко по-късно Джоди Пласид извади и хубав удар с глава на Емил Мартинов, а Деян Лозев удари гредата след изстрел в далечния ъгъл.

Домакините все още нямат победа над съперника, като записаха хикс в предишната си среща, а на ниво Втора лига имат две загуби. Царско село се укрепи в средата на таблицата с 15 точки, на позиция под Арда, като "синьо-белите" са с 19.

АРДА - ЦАРСКО СЕЛО 0:2
0:1 Родни Антуи (51'), 0:2 Родни Антуи (64')

Стартови състави:

АРДА: 1.Иван Караджов, 12.Дарко Глишик, 5.Зоран Гаич, 24.Илиас Хасани, 6.Конър Рандал, 27.Емил Мартинов, 30.Жоао Аморим, 17.Иван Коконов, 20.Деян Лозев, 8.Румян Ховсепян, 45.Илиша Сам
Резерви: 91.Николай Банков, 71.Пламен Крумов, 25.Матеус Леони, 33.Дарен Сидоел, 11.Александър Георгиев, 99.Радослав Василев, 7.Спас Делев

ЦАРСКО СЕЛО: 30.Джони Пласид. 25.Йордан Минев, 3.Мартин Кавдански, 2.Густаво Роса, 4.Ивайло Марков, 17.Реян Даскалов, 44.Божидар Кацаров, 22.Дилан Бахамбула, 7.Антон Карачанаков, 11.Родни Антуи, 9.Венцислав Христов
Резерви: 1.Мартин Димитров, 93.Андерсон Коста, 26.Георги Хашев, 10.Георги Минчев, 89.Дамиен Мари, 21.Емануил Манев, 14.Веселин Минев

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Георги Иванов