Царско село продължава да държи здраво първото място във Втора лига, след като в мач от 14 кръг обърна Кариана (Ерден) за успеха с 2:1 като гост.

Гостите започнаха по-добре и пропуснаха две положения чрез Стамен Боядджиев, а Кариана откри в 32-ата минута с гол на Ивелин Илиев. Три минути преди почивката Антонио Георгиев изравни за тима на Никола Спасов.

В 65-ата минута Царско село стигна до победен гол, когато Георги Минчев беше точен от дузпа.

С този успех гостите запазиха аванса си от седем точки на върха на класирането. Вторият Монтана записа класическа победа с 3:0 като гост на закъсалия Пирин.

В понеделник предстои директен сблъсък за третото място между ЦСКА 1948 и Арда (Кърджали). „Червените“ изостават на седем точки зад Монтана.

ВТОРА ЛИГА, 14 КРЪГ
10 ноември 2018 (събота), 14:30 часа
Ботев (Гълъбово) - Поморие 4:1
0:1 Живко Жеков (18), 1:1 Рангел Абушев (60), 2:1 Рангел Абушев (62), 3:1 Бейсим Бейсим (73), 4:1 Свилен Щерев (79-дузпа)

Кариана - Царско село 1:2
1:0 Ивелин Илиев (32), 1:1 Антонио Георгиев (42), 1:2 Георги Минчев (65-дузпа)

Струмска слава - Добруджа 3:1
1:0 Христо Кирев (34), 1:1 Дони Дончев (54), 2:1 Ерик Иванов (69), 3:1 Димитър Петков (78)

Пирин - Монтана 0:3
0:1 Иван Михов (49), 0:2 Николай Цветков (56), 0:3 Тони Тасев (90+2)

Локомотив (Горна Оряховица) - Локомотив (София) 0:2
0:1 Мартин Станкев (8), 0:2 Даниел Васев (52)

Несебър - Черноморец (Балчик) 0:0

10 ноември 2018 (събота), 16:00 часа
Литекс - Лудогорец II 1:0
1:0 Тонислав Йорданов (36)