Царско село допусна първо поражение в контролните мачове. Футболистите на Никола Спасов отстъпиха с 0:1 на полския елитен Раков Честохова на лагера в Кипър. Единственото попадение в срещата падна в 89-ата минута, като поляците се възползваха от малкото неточности в играта на „царете“.

След победата срещу Урал, Царско село направи отново добър мач, но несъсредоточеността в завършващата фаза лиши отбора дори от победата. В доста моменти от двубоя футболистите на Цраско село диктуваха темпото и играта, но късметът този път обърна гръб.
Титуляр за Царско село започна Лудсинио Маренго, който кара пробен период в отбора. Холандецът пристигна преди два дни в лагера на тима в Кипър и днес направи дебют. През второто полувреме в игра се появи и младият руски централен защитник Максим Евтингеев, който също ще се опита да впечатли Никола Спасов.

Царско село – Раков Честохова 0:1
Царско село: Мартин Димитров, Реян Даскалов, Мартин Кавдански (65 – Максим Евтингеев), Шарлестон, Ивайло Марков, Илия Джамов (46 – Георги Минчев), Антонио Георгиев, Дилан Бахамбула (65 – Андерсон Кордейро), Уесли Ната, Лудсинио Маренго (65 – Октавио Мантека), Мирослав Будинов
БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020