Царско село обърна Пирин (Благоевград) с 3:1, с което записа седма поредна победа във Втора лига.

"Орлетата" излязоха напред в резултата с гол на Димитър Благов още в 6-ата минута. Тимът от Околовръстното шосе изравни в 30-ата минута чрез Тенев, а 7 минути по-късно получи дузпа за измислено нарушение срещу Евгени Тунтев. "Потърпевшият" застана зад топката и реализира сам. В последната минута на първата част Емануил Манев вкара от пряк свободен удар, оформяйки крайното 3:1.

Така Царско село събра 46 точки и е на 10 пред втория Монтана, който тепърва има да играе своя мач от 17-ия кръг. Селото вече е и на 18 точки пред третия Арда и четвъртия ЦСКА 1948. Пирин от своя страна е на 14-ото място от 16 отбора, което за момента им осигурява оставане във Втора лига.