Царско село постигна нова победа в контролните срещи това лято. Този път с 3:2 бе победен Ботев (Пловдив).

Царско село започна силно двубоя и до 15-ата минута поведе с 2:0. Христо Попадийн изведе перфектно Васил Шопов, който с диагонален удар отбеляза първото попадение в срещата. Само 4 минути по-късно резултатът стана 2:0. Футболист на Ботев върна трудна топка към своя вратар Християн Славков. Той излезе извън наказателното поле, но топката го прехвърли. Петър Атанасов стигна до топката и пусна към Васил Шопов, а халфът отбеляза второто си попадение в срещата.

В 65-ата минута гостите от Пловдив намалиха резултата. Маркиньос намери в наказателното поле Николай Минков, който се справи с бранител на домакините, след което с точен изстрел прати топката в мрежата.

Минута по-късно резервата Милчо Ангелов върна преднината от два гола за столичани. Нападателя се разписа от близка дистанция.

В последните секунди на проверката Антоан Бароан намали резултата, след като се разписа от дузпа. Това бе и последната интересна ситуация.