Царско село победи Арда (Кърджали) с 2:1 в среща между първия и втория от 27-ия кръг на Втора лига, като получи медалите си за първото място в шампионата, което си осигури няколко кръга преди края.

Георги Минчев вкара двете попадения за домакините в 15-ата и 55-ата минута, а Лукас Мартинс се разписа за гостите в 81-ата минута. В продължението на двубоя обаче реферът Стефан Апостолов можеше да отсъди дузпа за гостите за фаул срещу Венцислав Христо, който беше връхлетян от бранител на Царско село в наказателното поле. Съдията обаче пусна авантаж и Мартинс пропусна да изравни на метър-два от вратата.

Царско село е на първото място със 74 точки три кръга преди края, следван от Арда с 53, Монтана и ЦСКА 1948 с 51 и 50, но и мач по-малко в битка за топ 3.