ЦСКА се справи с лекота с Чавдар като гост – 3:0 в Етрополе. „Червените“ продължават да са убедителни лидери в Югозападната Трета лига и след хубав футбол бяха заслужено аплодирани от над 80 свои зрители, пристигнали от цяла България.

Мачът започна отлично за "армейците". Още в 12-ата минута Гущеров откри резултата с уникален удар в далечния ъгъл. Той се разписа от границата на пеналта с фалц. Следващата новина обаче беше неприятна. Кирил Котев напусна принудително след малко и на негово място влезе Тони Стоичков.

Последваха два невероятни пропуска на ЦСКА. В 24-ата минута Гущеров излезе сам срещу вратаря, но вместо да вкара подаде към Хаджиниколов. Той оплете топката в мрежата, но страничният вдигна засада.

След още малко Гъргоров беше оставен непокрит пред малкия пеналт. Бадема стреля с глава в аут. Логичното се случи в 57-ата минута. Хаджиниколов се зае да изпълни фаул от близо 25 метра. Той забоде топката с удар в паяжината – 2:0 за ЦСКА.

Десет минути по-късно нокаутът беше факт. Маринов стреля силно и вратарят на домакините изби лошо топката. Резервата Митев се разписа при добавката за 3:0. До края нямаше кой знае какво интересно на терена. Буквално в продължението Калоян Стефанов пропусна сам срещу вратаря.

Над 1000 зрители се стекоха на стадиона. Домакините създадоха перфектна организация, провокации липсваха.  Напротив, местните признаха, че страшно харесват този тим на ЦСКА от българчета и победата е напълно справедлива.

След успеха тимът на Валентин Илиев събра 35 точки и води с 4 пред втория Вихрен (Сандански), който днес измъкна 2:1 при гостуването на ОФК Елин Пелин. Чавдар (Етрополе) е десети със 17 точки.

Чавдар (Етрополе) - ЦСКА - 0:3
0:1 Гущеров (11), 0:2 Хаджиниколов (58), 0:3 Митев (68)

ЧАВДАР: 1. Матев, 6. Атанасов, 18. Събев, 16. Бънов, 77. Атанасов, 5. Николов, 8. Михайлов, 9. Ботев, 11. Мишев, 10. Пенчев (63-Тодоров), 17. Вешев

ЦСКА 1948: 96. Сайков, 27. Кикарин, 6. Котев (18-Стоичков), 25. Петров, 3. Стоянов (46-Митев), 22. Васев, 7. Иванов, 17. Маринов (79-Стефанов), 23. Гъргоров, 99. Гущеров, 77. Хаджиниколов