ЦСКА 1948 победи Монтана с 2:0 в мач от 21-ия кръг на Втора лига и оглави класирането. За тима на Йордан Юруков се разписаха юношата на Лудогорец Ивайло Климентов в 43-ата минута и Андон Гущеров в 89-ата от дузпа.

При наказателния удар в края на двубоя първоначално вратарят на Монтана Васил Симеонов спаси, но съдията Георги Николов нареди повторно изпълнение, тъй като стражът бе излязъл пред голлинията. За това си действие Симеонов получи и втори жълт картон, след което Владимир Айтов сложи ръкавиците, но не успя да спаси удара от бялата точка на Гущеров.

В 45-ата минута и Монтана имаше шанс да вкара от дузпа, но Тони Тасев изпрати топката над вратата.

След успеха ЦСКА 1948 оглави класирането във Втора лига с 52 точки (от 20 мача), с три повече от Септември (София), който е с два мача по-малко. Монтана остава трети с 39 точки.