ЦСКА 1948 за втора поредна година се класира за четвъртфиналите на купата на България. Столичният тим елиминира Ботев (Пловдив), след като спечели гостуването си в Коматево с 2:1 след продължения. Решително се оказа попадението на Димитър Митков в първото продължение.

Така „канарчетата“ не само остават без успех след назначението на новия треньор Азрудин Валентич, но и нямат победа от 26 октомври 2020 г., когато записаха домакински успех с 2:0 над Ботев (Враца). За първи път от 2015 г. „жълто-черните“ отпадат на осминафиналите за купата на България.

efbet - 1000 лв. Нов Онлайн Казино Бонус

Мачът започна изключително интересно. Реда Рабей нямаше шанс даде аванс на Ботев още в осмата минута, когато ударът му от границата на наказателното поле се отби от левия страничен стълб на вратата на Димитър Тодоров.

Осем минути по-късно ЦСКА 1948 откри резултата. Ивайло Чочев беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Марио Младеновски срещу Димитър Митков. Десет минути преди почивката вратарят на гостите имаше две поредни страхотни намеси, за да запаси преднината на тима си.

Ботев (Пловдив) все пак изравни в 53-ата минута. Появилият се като резерва през първото полувреме бразилец Маркиньос се разписа с далечен удар в дебюта си за „канарчетата“.

В 77-ата минута гредата помогна и на „жълто-черните“. Далечен удар на Денислав Александров се отби от напречната греда на вратата на Георги Аргилашки.

До края на редовното време нов гол не падна и се наложи да се изиграят продължения. В петата минута на първото продължение Димитър Митков вкара победния гол, след като с глава засече центриране на Денислав Александро от фаул.

Така ЦСКА 1948 се класира за класира за четвъртфиналите и сега в събота му предстои гостуване на Етър. Ботев (Пловдив) ще продължи опитите си за първа победа от десет мача с гостуване на Левски на 7 март.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – ЦСКА 1948 1:2
0:1 Ивайло Чочев (16-дузпа, 1:1 Маркиньос (53), 1:2 Димитър Митков (100)

FK Botev PlovdivБотев (Пловдив): 33.Георги Аргилашки, 28.Филип Филипов, 5.Марио Младеновски (36-7.Маркиньос ), 4.Виктор Генев (9179.Aтанас Чернев), 25.Станислав Работов, 3.Па Конате, 22.Реда Рабей , 13.Мишел Еспиноса (72-14.Бисер Бонев), 10.Славчо Шоколаров, 21.Емануел Току , 17.Салиф Сисе (45-9.Димитър Илиев)
Резерви: 1.Янко Георгиев, 79.Атанас Чернев, 19.Анвар Елионуси, 2.Джонатан Перейра, 14.Бисер Бонев, 7.Маркиньос, 9.Димитър Илиев
Треньор: Азрудин Валентич

FK CSKA 1948 SofiaЦСКА 1948: 1.Димитър Тодоров, 4.Ангел Лясков , 3.Димитър Пиргов, 21.Венцислав Василев, 19.Георги Пенев (53-25.Александър Александров ), 18.Ивайло Чочев, 10.Васил Шопов , 11.Денислав Александров, 90.Николай Ганчев (31-70.Георги Русев), 27.Борислав Дамянов (37-7.Марио Топузов), 9.Димитър Митков
Резерви: 12.Никола Виденов, 24.Лазар Марин, 25.Александър Александров, 88.Мартин Хайдаров, 7.Марио Топузов, 70.Георги Русев, 20.Ангел Бастунов
Треньор: Красимир Петров

Пловдив, комплекс „Коматево“
Съдия: Георги Давидов
Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение

Най-интересното от мача по минути
1 - Начало на мача
8 -  ГРЕДА! Реда Рабей стреля от границата на наказателното поле, но топката попадна в левия страничен стълб на вратата на Димитър Тодоров
14 -  ДУЗПА за ЦСКА 1948! Марио Младеновски събори Димитър Митков в наказателното поле
16 -  ГОООЛ! Ивайло Чочев дава аванс на гостите, след като е точен при изпълнението си от бялата точка
30 - Реда Рабей стреля от воле от наказателното поле, но топката мина над вратата на гостите
35 -  ДВЕ страхотни намеси на вратаря Димитър Тодоров, който опази ЦСКА 1948 от изравняване на резултата. Стражът на гостите първо парира удар на Рабей от наказателното поле, а след това и при добавката на Салиф Сисе
45 - Край на първото полувреме
----------
46 - Начало на второто полувреме
53 -  ГОООЛ! Ботев изравни резултата. Дебютантът за "канарчетата" Маркиньос се разписа с удар от границата на наказателното поле
61 - Васил Шопов стреля от границата на наказателното поле, но Аргилашки плонжира вдясно и улови топката
69 - Нов удар на Шопов от границата на пеналта, но пак без проблем за вратаря на Ботев
77 -  ГРЕДА! Денислав Александров стреля отдалеч, но топката се отби от напречната греда на вратата на Ботев, а след това Митков при добавката не успя да уцели празната врата. Нападателят на гостите обаче е бил в положение на засада
80 - Георги Русев стреля от наказателното поле, Аргилашки улови
90 - Край на редовното време
----------
91 - Начало на първото продължение.
100 -  ГОООЛ! ЦСКА 1948 отново поведе в резултата. Димитър Митков се разписа с глава, след като засече центриране от фаул отляво на Денислав Александров
104 - Аргилашки парира с крак удар на Денислав Александров
105 - Край на първото продължение
---------
106 - Начало на второто продължения
115 - Атанас Илиев се възползва от грешка на защитата на гостите и стреля към вратата на Тодоров, но ударът му мина встрани от вратата