ЦСКА 1948 победи с 1:0 Кариана (Ерден) в контролна среща между лидерите на Югозападната и Северозападната Трета лига, играна на терена в ПЖИ (София). Единственото попадение падна малко преди края и беше дело на Кристиян Михайлов. Срещата беше изгледана от легендата на българския футбол Петър Жеков, който на почивката получи подарък от почетния президент на клуба Ангел Рангелов.

Преди почивката липсваха интересни ситуации. Гущеров вкара топката в мрежата на Кариана с хубава ножица, но съдията беше вдигнал флага за засада. Шанс имаше и пред Томислав Павлов, халфът обаче не улучи добре топката. Гостите имаха два опасни удара, но Емил Михайлов се намеси безгрешно.

Смените след почивката оживиха играта на „червените“. Калоян Стефанов изтормози тима от Ерден по дясното крило, хубави включвания направи и Йоан Маринов. Петко Петков и Хаджи обаче пропуснаха отлични шансове. Кариана създаде стопроцентова ситуация, но резервният вратар Драго Петков спаси удар на нападател, останал сам срещу него.

Така малко преди края Любо Христов хвърли хубав пас съм Кристиян Михайлов, десният бек спря отлично топката в пеналта и със страхотен удар в далечния ъгъл отбеляза победния гол. Срещата беше изгледана и от бившия капитан на ЦСКА Емил Кременлиев. Бившият национал разузнаваше двата отбора за Арда (Кърджали), където е спортен директор.