ЦСКА 1948 спечели с 3:0 гостуването си на Суворово в предварителния кръг за Купата на България и се класира за 1/16-финалите, където ще се изправи срещу Дунав (Русе).

"Червените" откриха резултата в 31-ата минута след попадение на голмайстора си Андон Гущеров. В 63-ата минута Денислав Александров бе съборен в наказателното поле на Суворово и сам реализира отсъдената дузпа, а Ивайло Климентов вкара трети гол в 76-ата минута.

В следващия кръг ЦСКА 1948 ще срещне Дунав, а срещата ще се играе на националния стадион “Васил Левски”.

Ето всички резултати от днешните срещи от 1/32-финалите на турнира:

Суворово - ЦСКА 1948 0:3
0:1 Андон Гущеров 31', 0:2 Денислав Александров (д) 63', 0:3 Ивайло Климентов 76'

Партизан (Червен бряг) - ХЕБЪР 1:4
(0:1 Веселин Марчев 21', 1:1 Русев 29', 1:2 Веселин Марчев 42', 1:3 Тодор Чаворски 58', 1:4 Октай Хамбдиев 88')

ДОБРУДЖА - Локомотив (София) 1:0
1:0 Стоянов 10'

Загорец - Пирин Благоевград 0:0 (бият дузпи)

Дреновец - ЛИТЕКС 1:2 (след продължения)
(0:1 Мариянов 10', 1:1 Тодоров 68', 1:2 Мариянов (д) 95')