ЦСКА 1948 прекърши с 4:1 Загорец от Нова Загора в контрола, играна на повече от добрия стадион в Тулово. "Армейците" подцениха съперника преди почивката и позволиха да им бъде вкаран гол.

Димитров от Загорец засече отлично с глава центриране от корнер и топката влетя в мрежата точно до гредата.

„Червените“ отговориха с пропуск на Гущеров, но като цяло играта им в атака не спореше, пише cska1948.bg. Вратарят Пангев пък спаси сигурен втори гол, оставен сам срещу съперник.

След почивката ЦСКА 1948 излезе преобразен. Андон Гущеров изравни при първата атака. Той довкара топката след удар на Йоан Маринов.
В 53-ата минута „армейците“ поведоха чрез Стоичков, който отбеляза с глава. До края на терена играеше само ЦСКА 1948 и положенията пред вратата на Загорец не спираха.

Силно включване направи Мартин Таушанов, който създаде редица интересни положения за ЦСКА 1948. Головете обаче бяха на Цаковски. Първо нападателят беше изведен в 59-ата минута от Гущеров сам срещу вратаря и не сбърка. В 73-ата минута Таушанов премина покрай половината защита на Загорец, но вместо да стреля подаде  джентълменски на Цаковски. И последният закова крайното 4:1.

Неприятно е, че с контузии напуснаха Тони Стоичков и Георги Атанасов. Иначе до края ЦСКА изпусна още ситуации.

Следващата контрола на "армейците" е днес срещу Несебър на стадиона в Мъглиж. С нея приключва лагерът в Казанлък. Несебър е пети във Втора лига.

Съставът на ЦСКА: Пангев, Кикарин, Г. Петров, Стоичков, Атанасов, Павлов, М. Иванов, Хаджиниколов, Гущеров, Маринов, Цаковски (Др. Петков, Михайлов, Таушанов, Маламов, Зоров, П. Петков)