ЦСКА 1948 разби Марек със 7:0 в мач от 23-ия кръг на Югозападната Трета лига. Хеттрик за „червените” отбеляза Антон Гущеров, а по веднъж се разписаха Евгени Зюмбулев, Кирил Котев, Йоан Маринов и Цветелин Цаковски.

Дебют направи 18-годишният нападател Димитър Борисов, голмайстор на юношите. Софиянецът се включи отлично и за малко се размина с гола.

Мачът започна отлично за лидера и още в 12-ата минута Евгени Зюмбулев отбеляза след разбъркване. В 41-ата Кирил Котев покачи на 2:0 след гол с глава. Всичко приключи малко по-късно, когато Джордж Николов от Марек получи втори жълт картон.

След почивката ЦСКА 1948 се забавляваше. Йоан Маринов, който игра като централен нападател, направи 3:0 с хубав удар до гредата. В 60-ата минута започна шоуто на Гущеров. Той излезе сам срещу вратаря и не сбърка. Буквално в следващата атака Цаковски засече за 5:0 пас на Гроздин. В 71-ата минута Гущеров направи страхотен пробив през трима и забоде топката под гредата – 6:0. Пак той вкара от фаул в 85-ата минута, когато топката се отби леко в защитник и излъга вратаря.

След успеха си „червените” са лидери с 61 точки и имат 3 аванс пред ФК Хебър 1918. Марек е осми с 32 точки.

ЦСКА 1948 - Марек 7:0
1:0 Зюмбулев (12), 2:0 Котев (41), 3:0 Маринов (52), 4:0 Гущеров (60), 5:0 Цаковски (61), 6:0 Гущеров (70), 7:0 Гущеров (80)