ЦСКА 1948 постигна победа с 2:1 над Локомотив (София) в Бистрица и най-после успя да слоши край на лошата серия без успех. В герой за "червените" се превърна Радослав Кирилов. Капитанът на ЦСКА 1948 вкара и двете попадения за обрата над "железничарите", които поведоха чрез Димитър Митков в 12-ата. Кирилов се разписа на два пъти (в 29-ата и 53-ата минути) след асистенции на другия, който изнесе много силен мач - Бирсент Карагарен.

Новият старши треньор на ЦСКА 1948 Валентин Илиев и днес заложи на няколко младоци, сред които суперталанта Марто Бойчев. 16-годишният офанзивен халф за първи път започна титуляр в Efbet Лига, като остана на терена до последния съдийски сигнал.

"Червените" бяха без победа в първенството в 9 поредни срещи, но днес най-после ликуваха. Успехът върна ЦСКА 1948 в първата шестица. Тимът на Вальо Илиев събра 42 точки и изпревари Крумовград, който вече е седми с 41 т., с колкото е и Ботев (Пловдив), заемащ осмото място. Локомотив (София) продължава битката да не изпадне от елита. Отборът на Данило Дончич е на 14-ата позиция с 28 точки.

Мачът в Бистрица започна отлично за "железничарите", които успяха да поведат в 12-ата минута. Футболистите на Данило Дончич направиха контраатака, Диого Тешейра подаде към Кевин Маи, който проби по левия фланг и центрира по земя към Димитър Митков. Нападателят на Локо (Сф) реализира с точен удар с десния крак - 0:1.

Малко по-късно опитният Симеон Мечев стреля силно от над 20 метра, но извън очертанията на вратата. Последва ключова намеса на вратаря на гостите Александър Любенов, който спаси изстрел на Емил Ценов.

В 29-ата минута "червените" изравниха. Талис направи дълго подаване към дясното крило, където Бирсент Карагарен със сетни сили стигна до топката, изпращайки я към Радослав Кирилов, който от воле я засече в мрежата на Любенов - 1:1.

Малко по-късно избраниците на Валентин Илиев бяха близо до втори гол. Радослав Кирилов тръгна на самостоятелен пробив, преодоля няколко играчи на Локо, след което опита да пусне техничен удар покрай Любенов, но той успя да се намеси и да спаси.

ЦСКА 1948 започна активно втората част, като само 20 секунди след подновяването на играта Емил Ценов отправи удар към вратата на Локомотив, стражът на гостите спаси. "Червените" осъществиха пълния обрат в 53-ата минута, когато Пиер Нгуинда изведе по дясното крило Карагарен, който центрира в наказателното поле на "железничарите", където Радослав Кирилов надскочи Ивайло Найденов и отблизо се разписа с глава - 2:1.

Гостите пропуснаха отлична възможност да изравнят в 65-ата минута. Бруно Франко центрира към далечната греда, където Карлос Франса стреля с глава, но Петър Маринов демонстрира страхотен рефлекс и отрази с левия си крак.

В 71-ата минута Тешейра отправи мощен удар, който обаче прелетя опасно близо встрани от вратата на ЦСКА 1948. Симеон Димитров излезе очи в очи с Александър Любенов в 90-ата минута, но ударът на нападателя на "червените" беше неточен. Само секунди след това резервата Калоян Кръстев пропусна да изравни с глава и срещата приключи 2:1 за домакините.

ЦСКА 1948 - ЛОКОМОТИВ (София) 2:1
0:1 Димитър Митков (12), 1:1 Радослав Кирилов (29), 2:1 Радослав Кирилов (53)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
12  ГОЛ! 1:0 за Локомотив (София). Кевин Маи напредна отляво и пусна пас по земя към свободния в наказателното поле на "червените" Димитър Митков, който с точен изстрел преодоля Петър Маринов.
22  Бирсент Карагарен центрира към Емил Ценов, който можеше да изравни, но Александър Любенов се намеси с решително спасяване.
24 - Удар на Димитър Митков по земя, топката излезе в аут.
29  ГОЛ! Радослав Кирилов изравни за ЦСКА 1948 - 1:1. Талис пусна към Бирсент Карагерен вдясно, той с акробатично изпълнение насочи топката към капитана на "червените", който от воле засече в мрежата на Любенов.
45+1 - Край на първото полувреме.
----------
46 - Начало на второто полувреме.
53  ГОЛ! ЦСКА 1948 постига пълен обрат - 2:1. Радослав Кирилов бележи за 2:1, след като отново Карагарен му асистира. Капитанът на "червените" отбеляза с глава, след като надскочи Ивайло Найденов.
65 Шанс за Локо да изравни. Бруно Франко центрира, на далечната греда Карлос Франса стреля с глава, но Петър Маринов демонстрира страхотен рефлекс и отрази с левия си крак.
69 - Удар на Кевин Маи е спасен от Маринов.
90  Симеон Димитров надбяга Диме Димов и се откъсна сам срещу Любенов, но стреля неточно и не успя да се разпише.
90  Пропуск и на Калоян Кръстев. Нападателят на Локомотив (Сф) засече с глава центрирана отляво топка, изпращайки я над вратата на Петър Маринов.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. ЦСКА 1948 победи Локомотив (София) с 2:1.

ЦСКА 1948
ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 30. Михаил Цонев  (54  15.Симеон Василев), 3. Росен Божинов, 14. Теодор Иванов, 92. Пиер Нгуинда (79  39.Парвиз Умарбаев ), 21. Емил Ценов, 7. Талис (79  19.Стив Фуртадо) , 10. Радослав Кирилов (к) , 58. Марто Бойчев , 9. Бирсент Карагарен , 87. Симеон Димитров
Резерви: 33. Генадий Ганев, 8. Педриньо, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 20. Антонио Вутов, 22. Реян Даскалов, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев, 91. Райън Бидунга
Треньор: Валентин Илиев

Локомотив София
ЛОКОМОТИВ (Сф): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 22. Ивайло Найденов (60  13.Селсо Рапосо), 26. Красимир Милошев (к), 16. Симеон Мечев (68  21.Aнтони Иванов), 20. Диого Тешейра  (83  9.Калоян Кръстев), 7. Кевин Маи, 45. Димитър Митков  (61  98.Стив Траоре), 11. Карлос Франса
Резерви: 88. Жарко Истатков, 8. Бойчо Величков, 9. Калоян Кръстев, 13. Селсо Рапосо, 15. Лука Иванов, 21. Антони Иванов, 77. Ерик Манолков, 93. Стефан Ламбезе, 98. Стив Траоре
Треньор: Данило Дончич

Бистрица, стадион "Витоша"
Съдия: Георги Кабаков
ВАР: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР