ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Тончо Токмакчиев в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Левски загуби с 1:2 от ЦСКА 1948 след обрат на "Виваком Арена Георги Аспарухов" в среща от първия кръг на efbet Лига в официалния дебют на Николай Костов.

Успехът е първи за "червените" на "Герена", докато "сините" стартират сезона с поражение за четвърта поредна година, а за втора губят от ЦСКА 1948 в първия си мач.

Двубоят започна нервно - с много сблъсъци и малко голови положения. Първата по-опасна ситуация дойде в 25-ата минута след удар от дистанция на Уелтън.

След половин час игра Левски се развихри и в рамките на минути Рикардиньо стреля на два пъти към вратата. При първото положение се възползва от пас на Уелтън и се разписа за 1:0. "Червените" имаха претенции за нарушение срещу Георги Русев, но реферът Радослав Гидженов замълча, а след ВАР потвърди решението си.

Рикардиньо можеше да удвои минути по-късно, но стреля неточно.

Бразилецът бе замесен и в опасна ситуация пред собствената си врата, когато фаулира Симеон Петров, а Радослав Гидженов отсъди дузпа. Зад топката застана Педриньо, който прати Андрев в обратния ъгъл за 1:1.

Минута преди края на редовното време Асен Митков шутира опасно, но Наумов спаси.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Левски започна по-активно и в началните минути на второто полувреме. Рикардиньо подаде за Уелтън, който шутира от границата на наказателното поле в 49-ата минута, но ударът му не намери очертанията на вратата на ЦСКА 1948.

В следващите минути Левски продължи да бъде по-активният отбор, но така и не стигаше до сериозни възможности за промяна на резултата.

ЦСКА 1948 показа зъби в 79-ата минута след много опасен удар с глава на Симеон Петров, но "червените" стигнаха само до корнер след великолепно спасяване на Андреев. Вратарят на "сините" обаче не успя да се намеси след последвалото центриране на Карагарен и Елитон се разписа за 2:1.

До края не се случи нищо по-интересно пред двете врати и резултатът не бе променен.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 1948 1:2
1:0 Рикардиньо (32'), 1:1 Педриньо (40' дузпа), 1:2 Елитон (80')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата. Възгласи "Оставка!" се чуват от трибуните на "Герена".
25' Първа добра възможност за Левски! Уелтън стреля от дистанция, но топката премина покрай вратата.
28' Пауза за хидратация на двата тима заради топлото време.
32'  ГОООООЛ за Левски! Уелтън нахлу в половината на ЦСКА 1948, подаде към Рикардиньо, който се разписа за 1:0.
35' Нов шанс за Левски! Рикардиньо опита удар от границата на наказателното поле, но неточно.
39'  ДУЗПА за ЦСКА 1948! Рикардиньо повали Симеон Петров в наказателното поле на Левски и реферът Радослав Гидженов посочи бялата точка.
40'  ГОООООЛ за ЦСКА 1948! Педриньо бележи от дузпа.
44' Опасен удар на Асен Митков към вратата на ЦСКА 1948, но Наумов изби.
45+4' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
47' Чудесна възможност за Левски! Роналдо намери Уелтън на далечната греда, но ударът му бе блокиран.
79' Чудесна възможност за ЦСКА 1948! Симеон Петров стреля опасно с глава след центриране на Карагарен, но Андреев се справи.
80'  ГООООЛ за ЦСКА 1948! Елитон засече центриране на Карагарен от корнер и този път Андреев бе преодолян (2:1).
90+5' Край на мача.

Левски СофияЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 23. Сонко Сундберг , 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков , 8. Андриан Краев (46  10. Ивелин Попов ), 27. Асен Митков, 7. Роналдо, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтън , 9. Рикардиньо  (79' 14. Илиян Стефанов)
Резерви: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, , 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров
Треньор: Николай Костов

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов , 24. Ерденис Гурища, 87. Симеон Петров, 5. Елитон , 31. Том Рапнуи , 21. Емил Ценов, 28. Неделко Пишчевич (46 22. Реян Даскалов ), 10. Георги Русев (72 11. Бирсент Карагарен , 39. Парвиз Умарбаев, 8. Педриньо  (65  99. Радослав Кирилов) , 20. Антонио Вутов (65  9. Видар Кяртенсон )
Резерви: 33. Генадий Ганев, 23. Емил Виячки, 4. Мики Орачев, 92. Пиер Нгуинда, , 13. Стоян Стоичков
Треньор: Атанас Рибарски

Съдия: Радослав Гидженов
Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР