ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА 1948 се издъни у дома и завърши 1:1 с 10 от Хебър в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Педриньо (47) даде аванс на домакините в Бистрица, след като през първата част пропусна дузпа, а Атанас Кабов (81) донесе точката за гостите от Пазарджик. Те завършиха мача в намален състав след изгонването на Мартин Михайлов в 21-ата минута с втори жълт и червен картон. Ивайло Чочев записа първи минути за новия сезон с екипа на домакините, след като се възстанови от контузия и на почивката замени Реян Даскалов.

Селекционерът на националния ни тим Младен Кръстаич и талантът Никола Илиев бяха на трибуните на стадиона, за да изгледат на живо двубоя. Халфът е собственост на Интер и ще играе като преотстъпен за бронзовия медалист в елита от миналия сезон.

Домакините започнаха по-дейно и нанесоха няколко удара към вратата на тима от Пазарджик, но без сериозна заплаха за стража на Хебър. В шестата минута Рууни Ева беше намерен от корнер при центриране на Георги Русев, но ударът на №19 отиде в аут.

В 14-ата минута Мартин Михайлов задържа с две ръце Талис, който се свлече в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Педриньо застана зад топката, след като леко забави крачката. Игонен се хвърли в долния десен ъгъл на вратата на Хебър и отрази удара на бразилеца.

В 21-ата Мартин Михайлов извърши изключително груб фал вдясно по нападението на ЦСКА 1948 и реферът Колев му показа втори жълт картон, за да остане Хебър в намален състав на терена. Двайсетина минути по-късно гостите създадоха изключително качествена контраатака. Октай Хамдиев разигра на двойно подаване със свой съотборник и беше изведен вляво от Ангел Бастунов. Хамдиев шутира силно с левия крак, но Наумов спаси.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Малко след почивката Педриньо се реваншира за пропуснатата дузпа и след двойно подаване с Антонио Вутов реализира от чиста позиция за 1:0.

След час игра Русев подаде към Видар Кяртансон, който пое към наказателното поле на Хебър. Последва удар от исландеца, но Николаев с крак блокира изстрела на скандинавеца. След това пък Хамдиев от гостите беше изведен от терена на носилка, след като получи контузия и бе заменен от Тисовски.

В 71-ата капитанът на Хебър Вълчев шутира от средна дистанция, а топката рикошира в двама футболисти на "червените", след което Наумов отрази с една ръка. Десет минути след това тимът от Пазарджик шокира своя съперник. Атанас Кабов надигра Нгуида и шутира с десния крак, а намесата на Даниел Наумов не беше достатъчно добра и топката влетя във вратата му за 1:1.

До края на срещата домакините наложиха натиск, но не успя да стигне до успеха и така след четири кръга в елита няма отбор, който да е спечелил всичките си двубои.

След равенството ЦСКА 1948 излезе трети със 7 точки от три срещи, а Хебър е девети с 5 точки от четири мача.

ЦСКА 1948 – ХЕБЪР 1:1
1:0 Педриньо (47), 1:1 Атанас Кабов (81)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
6 - Георги Русев центрира от корнер в 6-ата минута, а в наказателното поле на Хебър Рууни Ева се извиси над всички и отправи изстрел с глава, който обаче премина покрай левия страничен стълб.
14 - ДУЗПА за ЦСКА 1948! Мартин Михайлов фаулира навлезлия в наказателното поле Талис и съдията Кристиян Колев веднага посочи бялата точка.
15 - Педриньо пропусна отсъдената дузпа, след като Матвей Игонен отрази удара му.
21 -  Педриньо напредна по лявото крило, справи се с Николай Николаев, след което бе повален от Мартин Михайлов, който влезе остро на техничния бразилец, заради което получи втори жълт и респективно червен картон.
41 - Хебър контраатакува с човек по-малко и Октай Хамдиев бе изведен в наказателното поле на домакините, но ударът му бе отразен от Даниел Наумов.
43 - Удар на Талис отиде над напречната греда на Матвей Игонен.
45+3 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Педриньо осъществи двойно подаване със свой съотборник, след което излезе на чиста позиция и реализира за 1:0.
55 - Роберт Мазан опита далечен удар, но твърде неточен.
60 - Георги Русев комбинира в наказателното поле на Хебър с Видар Кяртансон, а ударът на исландския нападател обаче бе право в тялото на защитник на гостите.
70 - Ивайло Чочев се справи с Роберт Мазан отдясно на нападението на ЦСКА 1948, след което потърси Видар Кяртансон в наказателното поле на Хебър, но исландецът не успя да направи добър контакт с топката.
75 - Вълчев шутира от средна дистанция, а топката рикошира в двама футболисти на "червените", след което Наумов отрази с една ръка.
81 - ГОООЛ за Хебър! Ангел Бастунов комбинира с Атанас Кабов, който шутира от средна дистанция към долния десен ъгъл. Топката тупна точно преди Даниел Наумов, който успя да я докосне, но не и да я избие, а тя влезе във вратата му за 1:1.
90+2 - Ивайло Чочев шутира от границата на наказателнотго поле на Хебър във втората минута на добавеното време, но Матвей Игонен се бе позиционирал добре и успя да отрази.
90+5 - Край на мача! ЦСКА 1948 се издъни у дома и завърши 1:1 с 10 от Хебър.

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – 92. Пиер Нгуинда, 5. Елитон (К), 23. Емил Виячки, 4. Мики Орачев – 22. Реян Даскалов (4618. Ивайло Чочев), 7. Талис  – 8. Педриньо  (7011. Бирсент Карагарен), 20. Антонио Вутов (7099. Радослав Кирилов), 10. Георги Русев (8239. Парвиз Умарбаев ) – 19. Рууни Ева (469. Видар Кяртансон)
Резерви: 33. Генадий Ганев – 9. Видар Кяртансон, 11. Бирсент Карагарен, 13. Стоян Стоичков, 18. Ивайло Чочев, 31. Том Рапнуи, 39. Парвиз Умарбаев, 87. Симеон Петров, 99. Радослав Кирилов
Треньор: Атанас Рибарски

Хебър: 32. Матвей Игонен – 44. Николай Николаев (4643. Жоао Сеско), 24. Лазар Марин, 5. Мартин Михайлов , 27. Роберт Мазан – 7. Георги Вълчев (К) – 11. Атанас Кабов  (903. Богомил Божуркин), 8. Карлос Охене (8413. Архан Исуф), 10. Ангел Бастунов (9017. Николас Пенев), 77. Октай Хамдиев (6984. Стилиян Тисовски) – 9. Георги Николов
Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 88. Мартин Янков – 3. Богомил Божуркин, 13. Архан Исуф, 17. Николас Пенев, 23. Атанас Килов, 43. Жоао Сеско, 84. Стилиян Тисовски, 99. Кристиян Янакиев
Треньор: Любослав Пенев

Стадион: "Витоша", с. Бистрица
Съдия: Кристиян Колев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР