ЦСКА 1948 победи с 4:0 Пирин (Благоевград) в приятелски мач, игран на стадион "Летище" в столицата. Попаденията реализираха Бирсент Карагарен (8 минута), Педриньо (56), Радослав Кирилов (79) и Видар Кяртансон (89), като "червените" не срещнаха съпротива от "орлетата".

Преди началото на двубоя имаше минута мълчание в памет на хората, които загубиха животите си при водния ад по южното Черноморие.

На трибуните бяха оперативният директор на ЦСКА 1948 Стойчо Младенов, както и финансовият благодетел Цветомир Найденов.

Любопитно бе и присъствието на бившия играч на ЦСКА, Ботев (Пловдив), Лудогорец и Берое Абел Анисе.

След паузата за мачовете на националните отбори за ЦСКА 1948 предстои гостуване на ЦСКА на стадион „Българска армия“ в мач от 9-ия кръг на Еfbet Лига (17 септември, 20:15 часа). Пирин пък гостува на Левски на "Герена" следващия петък в отложен мач (14 септември, 20:30 часа).