Поморие изненада ЦСКА 1948 в центъра на София. В първи двубой от XII кръг на втория ешелон момчетата на Радослав Боянов спечелиха с 2:1 гостуването си на един от претендентите за промоция в елита.

Борис Тютюков откри за гостите в началото на втората част, но десетина минути преди края Андон Гущеров възстанови равенството и върна надеждите на съотборниците си за евентуална победа. В 86-ата минута обаче Теодор Стефанов попари домакините, след като се разписа след бърза контраатака.

С изненадващия успех в столицата Поморие събра 20 точки в актива си и се изравни на третата позиция с днешния си съперник. Със същия брой точки е и тимът на Арда (Кърджали), който в неделя приема лидера Царско село в дербито на кръга.