ЦСКА 1948 победи с 1:0 Етър в поредната си контрола преди дебюта си в елита на родния футбол през сезон 2020/21.

Играчите на Красимир Балъков надделяха с 1:0 над Етър в мач, игран в Правец. Това пък бе първа проверка на “болярите” преди старта на новия шампионат. Единственото попадение бе дело на Димитър Пиргов през първата част.

Срещата започна равностойно, като в първите минути и двата тима организираха няколко интересни атаки. Така или иначе обаче действията на отборите на терена не доведоха до големи опасности пред двете врати.

Резултатът бе открит от "червените" в 20-ата минута. Тогава след едно центриране от ъглов удар топката стигна до Димитър Пиргов на границата на наказателното поле и бранителят я насочи точно във вратата на търновци.

През втората част до ново попадение не се стигна, като тимът от София бе по-близо до удвояване на резултата, но пропуски пред вратата на съперника не позволиха тимът да постигне по-изразителен успех.