ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на Влади Въргала и Атанас Зафиров за крайния резултат от мача!

ЦСКА 1948 победи Левски с 1:0 у дома в последен двубой от 16-ия кръг на efbet Лига и увеличи на три серията на "сините" без победа в първенството.  Успехът е втори за ЦСКА 1948 над Левски през сезона след 2:1 през лятото.

"Червените" започнаха вихрено на стадиона в Бистрица, но Георги Русев пропиля страхотен шанс в 10-ата минута. Малко след това Левски отвърна с техничен удар покрай вратата на Хосе Кордоба.

Около 30-ата минута двата тима си размениха по една опасна атака, но Марин Петков и Симеон Петров не стигнаха до гол.

Десет минути преди края едва не се стигна до бой между играчи на двата тима, след като Педриньо фаулира Петрис край тъчлинията.

Левски удари гредата в 40-ата минута след удар на Марин Петков, който не успя да се възползва от колеблива намеса на Наумов при изстрел на Ел Джемили.

Минути преди края играчите на Левски имаха претенции за дузпа, на реферът не ги уважи.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Минути след почивката Левски удари втора греда в мача, отново след удар на Марин Петков. След точно час игра ЦСКА 1948 успя да поведе след много красив гол на Педриньо, поразил целта с бомбен параболичен удар от около 30 метра в горния ляв ъгъл (1:0).

Четвърт час преди края Патрик-Габриел Галчев пропусна чудесна възможност да изравни, но прати топката покрай вратата.

ЦСКА 1948 остана с човек по-малко в 78-ата минута заради грубо влизане на Антоинио Вутов, довело до директен червен картон след преглед на ситуацията с ВАР.

Минута преди края на редовното време Рикардиньо падна в наказателното поле на съперника, но вместо дузпа, получи жълт картон за симулация.

Левски остава на пето място в класирането, а ЦСКА 1948 е на шеста позиция с точка по-малко.

ЦСКА 1948 - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Педриньо (60')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
9' Георги Русев пропусна да се разпише на два пъти, останал сам срещу Пламен Андреев. Секунди по-късно прозвуча сигнал за засада.
10' Нов шанс за Русев и пак Пламен Андреев спасява!
12' Шанс за Левски! Хосе Кордоба стреля от границата на наказателното поле, но покрай гредата.
22' Хубава атака за "сините"! Ел Джемили и Роналдо комбинираха в наказателното поле, но отбраната на ЦСКА 1948 се справи.
​26' Марин Петков отправи силен удар от около 20 метра, но Даниел Наумов успя да избие.
30' Симеон Петров стреля с глава, а топката премина опасно покрай вратата на гостите.
35' Напрежение на терена след фаул на Педриньо срещу Жереми Петрис. Играчи на двата тима се скупчиха, но до бой не е стигна.
40'  ГРЕДА за Левски! Ел Джемили затрудни Наумов със силен удар, последва добавка на Марин Петков, но топката среща лявата греда.
42'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа! Цунами опита удар към вратата нас ЦСКА 1948, но топката се отклони в ръката на Ерденис Гурища. Ситуацията не бе прегледана чрез ВАР, а Драгомир Драганов също не сметна, че има основания за наказателен удар.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
58'  ГРЕДА за Левски! Асими Фадига шутира право в тялото на Наумов. Марин Петков опита добавка, но право в гредата.
60'  ГООООЛ за ЦСКА 1948! Педриньо пое топката пред наказателното поле на Левски, завъртя се и с параболичен удар вкара топката в горния  ляв ъгъл за 1:0.

70' Хубав удар на Георги Русев, но прави в ръцете на Андреев.
73'  Какъв пропуск на Левски! Патрик-Габриел Галчев засече центриране отляво и стреля, но на сантиметри покрай гредата.
78'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Антонио Вутов е изгонен за грубо влизане с бутоните в лицето на Даниел Наумов при борба за топката във вратарското поле.
86' Пропуск за Левски!  Ел Джемили изведе Галчев отдясно, той подаде на Роналдо, но ударът му премина над напречната греда.
88'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа! Рикардиньо падна в наказателното поле на ЦСКА 1948, но получи жълт картон за симулация.
90+6' Край на мача.

ЦСКА 1948 ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 23. Емил Виячки, 8. Педриньо  (74'  99. Радослав Кирилов), 28. Неделко Пишчевич, 24. Ерденис Гурища, 10. Георги Русев (90+4'  91. Райън Бидунга), 21. Емил Ценов (62'  39. Парвиз Умарбаев), 87. Симеон Петров, 15. Симеон Василев , 11. Бирсент Карагарен (62'  20. Антонио Вутов ), 18. Ивайло Чочев - к
Резерви: 33. Генадий Ганев, , 7. Талис, 17. Никола Илиев, 26. Аерон Зинга, 6. Стив Фуртадо
Треньор: Николай Панайотов

Левски София ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами -к, 10. Асен Митков (72'  9. Рикардиньо ) , 11. Джавад Ел Джемили, 37. Дарлан (82'  8. Андриан Краев), 88. Марин Петков (72'  22. Патрик-Габриел Галчев), 97. Асими Фадига (82' 20. Асен Чандъров), 7. Роналдо
Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Виктор Любенов, 5. Келиан ван дер Каап, 14. Илиян Стефанов, 21. Кристиян Йовов
Треньор: Николай Костов

Съдия: Драгомир Драганов
Стадион: "Витоша", Бистрица
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР