ЦСКА 1948 се класира за финала на Купата на аматьорската лига след победа с 2:1 над Литекс. Двубоят се игра във Враца, а през първата част повечето по-опасни положения бяха пред вратата на "червените".

Именно ЦСКА 1948 обаче откри резултата с попадение на Калоян Стефанов, който оползотвори в последната минута на първото полувреме страхотен извеждащ пас на Спас Спасов. Точно той пък вкара за 2:0 в 54-ата минута след индивидуална акция по лявото крило.

Литекс намали в 78-ата минута с попадение на Методи Костов, който се възползва от грешка в защитата на ЦСКА 1948, навлезе отляво в наказателното поле и с хубав удар прати топката в мрежата.

До края на двубоя нов гол не падна, макар че вратарят на "червените" Деспотов бе изгонен и ръкавиците бяха сложени от полевия футболист Атанас Кръстев.

Съперник на ЦСКА 1948 на финала е тимът на Черноморец (Балчик), победил Загорец (Нова Загора) след дузпи.