ЦСКА 1948 спечели минимално с 1:0 при визитата си на Монтана в дербито от четвъртия кръг на Втора лига и нанесоха първа загуба на съперника от началото на сезона, оставайки на върха.

Домакините започнаха по-активно и Даниел Наумов трябваше да избива топката след удар с глава на Владимир Айтов, но постепенно „червените“ изравниха играта и нанесоха удар чрез Янко Сандански, но неточно покрай вратата.

В 29-ата минута Андон Гущеров отправи удар с глава след центриране отляво, но топката мина встрани от целта. Две минути след това Денислав Александров накара Симеонов да спасява удар с глава. В последните секунди на първата част воле на Тони Иванов пък прати топката в страничната греда на вратата на Монтана.

След почивката двата тима продължиха да водят люта битка за трите точки, а в крайна сметка те бяха за гостите. В 63-ата минута Венцислав Василев центрира и Андон Гущеров с глава прти топката в мрежата за 0:1. Това беше пети гол за голмайстора на „червените“ от началото на сезона. Двайсет минути след това Гущеров се размина с втори гол, шутирайки в тялото на вратаря от чиста позиция.

В 86-ата минута Янко Сандански опита да изчисти топката, но уцели ръката си. "Сините" обаче не се възползваха от този подарък на Сандански при изпълнението на прекия свободен удар от добра позиция, пращайки топката в аут. В самия край резервата Ивайло Климентов направи пропуск за „червените“.

След четвъртата си поредна победа ЦСКА 1948 излезе отново на върха във временното класиране с 12 точки. Монтана остава със 7 точки в актива си.

ВТОРА ЛИГА - 4 КРЪГ

10 август 2019 г. (събота), 18:00 часа
Спартак (Плевен) - Ботев (Гълъбово) 0:0

Поморие - Хебър (Пазарджик) 0:1
0:1 Асен Георгиев (36-дузпа)

Струмска слава (Радомир) - Кариана (Ерден) 0:2
0:1 Реджеб Халил (35), 0:2 Реджеб Халил (45)

Септември (София) - Литекс 4:3
1:0 Георги Русев (19), 1:1 Тонислав Йорданов (38), 1:2 Пламен Николов (43), 2:2 Стефан Гаврилов (64), 3:2 Георги Русев (66), 4:2 Иван Тилев (84), 4:3 Тонислав Йорданов (90)

Локомотив (Горна Оряховица) - Нефтохимик 1:0
1:0 Мартин Петков (90)

Пирин (Благоевград) - Локомотив (София) 0:1
0:1 Китан Василев (82)

Спартак (Варна) - Лудогорец II 0:2
0:1 Димитър Митков (43), 0:2 Илкер Будинов (88)

Монтана - ЦСКА 1948 0:1
0:1 Андон Гущеров (63)