ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте прогнозите на Исак Гозес и Станислав Станков за крайния резултат от мача!

ЦСКА 1948 записа втора поредна победа за първенство, след като в мач от 19 кръг на efbet Лига се наложи с 3:1 като гост на Хебър. По този начин кризата в тима на Любо Пенев беше задълбочена, тъй като домакините записаха пети последователен двубой без успех в шампионата. „Червените“ играха повече от половин час с човек по-малко, тъй като титулярният вратар Генадий Ганев беше изгонен.

Първото положение в мача беше за домакините, когато в 12-ата минута Елитон изби опасен удар на Стефан Цонков с глава. Само седем минути по-късно Георги Русев откри резултата за ЦСКА 1948. Националът се оказа непокрит в наказателното поле на домакините след центриране на Педриньо отляво и се разписа с глава.

В самия край на първата част „червените“ на два пъти бяха близо до гол, но не успяха да удвоят аванса си. Първо вратарят Матвей Игонен с отлична намеса парира удар на Ивайло Чочев от наказателното поле. В добавеното време Русев надбяга защитата на Хебър и се озова сам срещу стража на домакините, но изстрелът му мина встрани от вратата.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Седем минути след началото на второто полувреме ЦСКА 1948 все пак покачи на 2:0. Елитон с глава засече центриране от корнер на Русев, а Ивайло Чочев се озова на пътя на топката и с глава я отклони в мрежата. Само три минути по-късно гостите останаха с човек по-малко. Вратарят Генадий Ганев фаулира Олексий Збун пред наказателното поле. Първоначално фаул не беше отсъден, но след преглеждане на ситуацията с помощта на ВАР съдията Георги Давидов показа червен картон на стража на „червените“.

В 69-ата минута ЦСКА 1948 направи класически аванса си. Ивайло Чочев демонстрира отличния си поглед върху играта и при статично положение в централната част на терена добре изведе Педриньо сам срещу вратаря Игонен, а бразилецът без проблем прати топката в мрежата. Само девет минути по-късно Георги Николов намали на 1:3 изоставането на Хебър. Голмайсторът на домакините се разписа с мощен удар от наказателното поле след пас на Стилиян Тисовски.

Две минути преди края на мача Николов беше близо до втори гол за домакините. Топката попадна в краката му, след като Даниел Наумов изби центриране от фаул, а след това резервният вратар на ЦСКА 1948 с впечатляващо спасяване парира и удара на Николов от вратарското поле. До края на мача не се стигна до нови голови положения пред двете врати.

С този успех ЦСКА 1948 събра актив от 32 точки и се доближи на три от четвъртия в класирането Локомотив (Пловдив), който има мач по-малко. На тима на Николай Панайотов предстои мач с Берое за осминафиналите на Купата на България, а след това и домакинство на Крумовград за първенство. Хебър е на 11-а позиция с 20 точки. Програмата на играчите на Любослав Пенев за следващата седмица включва домакинство на Левски за Купата и гостуване на Ботев (Пловдив) в шампионата.

ХЕБЪР – ЦСКА 1948 1:3
0:1 Георги Русев (19), 0:2 Ивайло Чочев (53), 0:3 Педриньо (69), 1:2 Георги Николов (78)

Хебър: 32. Матвей Игонен, 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев  (79-44.Божидар Пенчев), 8. Карлос Охене, 84. Стилиян Тисовски (88-3.Богомил Божуркин), 14. Олексий Збун (68 - 21.Марсел Канади), 11. Атанас Кабов, 9. Георги Николов
Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 88. Мартин Янков, 3. Богомил Божуркин, 44. Божидар Пенчев, 43. Жоао Сеско, 21 Марсел Канади, 23. Сашо Лебанов
Треньор: Любослав Пенев

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев , 5. Елитон, 6. Стив Фуртадо , 8. Педриньо , 10. Георги Русев   (90+3-17.Никола Илиев), 15. Симеон Василев  (80-30.Михаил Цонев)), 18. Ивайло Чочев , 20. Антонио Вутов (60-29. Даниел Наумов, 21. Емил Ценов (90+3-.31.Том Рапнуи), 23. Емил Виячки, 28. Неделко Пишчевич (80-11.Бирсент Карагерен)
Резерви: 29. Даниел Наумов, 7. Талис, 11. Бирсент Карагарен, 17. Никола Илиев, 30. Михаил Цонев, 31. Том Рапнуи, 39. Парвиз Умарбаев, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер-Даниел Нгуинда
Треньор: Николай Панайотов

Пазарджик, стадион „Георги Бенковски“
Съдия: Георги Давидов

По-интересното от мача по минути
1 – Начало на мача
12 - Елитон успя да избие опасен удар с глава на Стефан Цонков
19 -  ГОООЛ! Георги Русев открива резултата. Националът се оказа непокрит в наказателното поле след центриране на Педриньо и се разписа с глава.
26 - Русев направи самостоятелен пробив и стреля към вратата на Хебър, но не създаде проблеми за Игонен
36 - Олексий Збун засече центриране с глава, но топката мина над вратата
42 -  Отлична намеса на Игонен, който плонжира, за да избие удар на Чочев от наказателното поле
45+1 -  Невероятен пропуск на Георги Русев. Нападателят с висока скорост проби в наказателното поле на Хебър, озова се сам срещу вратаря и стреля, но топката мина встрани от вратата
45+2 - Край на първото полувреме
---------------------------
46 - Начало на второто полувреме
53 -  ГОООЛ! ЦСКА 1948 удвоява аванса си. При центриране от корнер отляво Елитон намери топката с глава и тя полетя към вратата, но Ивайло Чочев с глава промени нейната траектория и тя се озова в мрежата
55 -  Съдията Георги Давидов проверява с помощна на ВАР вероятността за нарушение на вратаря Генадий Ганев срещу Олексий Збун пред наказателното поле на ЦСКА 1948
56 -  След проверката реферът показа червен картон на Ганев и отсъди пряк свободен удар в полза на домакините
62 - Роберт Мазан стреля под стената при изпълнението на фаула, но Даниел Наумов беше точно пласиран на пътя на топката
69 -  ГОООЛ! Ивайло Чочев от статично положение в централната част на терена добре изведе Педриньо в чиста позиция сам срещу вратаря и бразилецът без проблем прати топката в мрежата
78 -  ГОООЛ! Георги Николов намали пасива на Хебър. Георги Николов се разписа мощен удар от наказателното поле след асистенция на Стилиян Тисовски
85 - Марсел Канади отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата
88 -  Впечатляващо спасяване на Наумов, който парира удар на Георги Николов от вратарското поле
90+8 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР