ЦСКА 1948 спечели с 2:0 срещу Спортист (Драговищица) в контрола, играна в Обеля. Резултатът откри Борислав Трендафилов в 35-ата минута, а осем минути преди края Пол Теодулу оформи крайния резултат.

"Армейците" играха с момчета на 18, 19 и 20 години. Много от играчите са на проби и не е ясно дали ще бъдат одобрени от наставника Адалберт Зафиров.

В 35-ата минута футболист на ЦСКА 1948 центрира в наказателното поле на гостите, където Борислав Трендафилов изпревари стража на Спортист и с глава вкара първия гол за своя отбор.

След почивката играта бе сравнително равностойна, но физически по-подготвеният тим, този на Зафиров, реализира и второ попадение чрез Пол Теодулу в 82-ата минута, с което подпечата първата лятна победа на червените.