ЦСКА 1948 започна с ударното 7:0 контролите през 2018 година. „Червените“ се разправиха със Сокол (Марково), петият в Трета Югоизточна лига. Треньорът Валентин Илиев пусна два състава и всички налични футболисти, включително юношите Виктор Зоров и Венцислав Маламов. Вторият увенча дебюта си с гол след почивката.

"Армейците" започнаха в убийствено темпо и поведоха бързо. Още в 4-ата минута Калоян Стефанов използва отличен пас на Хаджиниколов и вкара с марков удар отдясно за 1:0. Последва греда на Цаковски и още един пропуск на Калата.

В 11-ата минута Гущеров изработи дузпа и сам я вкара за 2:0. В 29-ата минута ЦСКА стигна до нова очевидна дузпа за фаул на вратаря срещу Хаджиниколов. Този път зад топката застана Томислав Павлов, който покачи на 3:0.

След почивката Валентин Илиев пусна нов отбор, цял мач записа само десният бек Кристиян Михайлов. 17-годишният Маламов се разписа в 73-ата минута, когато центрира остро към вратата на Сокол, двама играчи се разминаха с топката и тя се оплете в мрежата - 4:0 за „червените“. Припомняме, че талантът беше взет за старшата възраст на ЦСКА 1948 на последния кастинг, но получи светкавичен достъп до мъжкия отбор.

Дойде редът на Йоан Маринов, който мушна два бързи гола (80 и 85) след страхотни пробиви и пасове на Мартин Таушанов.

Друго ново попълнение Петко Петков заби седмия гол. Таранът се пребори със защитник, финтира хубаво и би покрай вратаря на гостите за 7:0.

„Доволен съм от състоянието на отбора в този тежък етап на подготовка. Новите попълнения се адаптират добре“, сподели треньорът Валентин Илиев пред клубния сайт.

Колегата му Манол Георгиев похвали класата на ЦСКА и благодари за отличното посрещане.

ЦСКА 1948 - Сокол 7:0
1:0 Калоян Стефанов (4)
2:0 Андон Гущеров (12 д.)
3:0 Томислав Павлов (29 д.)
4:0 Венцислав Маламов (73)
5:0 Йоан Маринов (76)
6:0 Йоан Маринов (79)
7:0 Петко Петков (90)

Съставът на ЦСКА: Е. Михайлов, Кр. Михайлов, Зюмбулев, Г. Петров, Атанасов, М. Иванов, Хаджиниколов, Гущеров, Павлов, Цаковски, Стефанов (Пангев, Митeв, Стоичков, Кикарин, Васев, Спасов, Маринов, Зоров, П. Петков, Таушанов, Др. Петков, Маламов)