ЦСКА победи Миньор (Перник) с 1:0 като гост и увеличи аванса си на четири точки пред Левски, който по-късно играе срещу Локо (София). Успехът на шампионите дойде трудно, като единственото попадение реализира Иван Иванов с глава още в 7-ата минута.

Първото полувреме започна с натиск на гостите и още в 4-ата минута Котев можеше да открие резултата, но би високо над вратата. В 7-ата минута Чипев центрира от корнер и Иван Иванов направи 1:0 с глава. След попадението шампионите се върнаха няколко метра и разчитаха на дълги извеждащи подавания зад гърба на защитата на Миньор.

В 17-ата минута Данчо Тодоров имаше удобно положение в наказателното поле след изпълнение на корнер, но се забави и топката му бе отнета. В средата на първото полувреме на терена се появи и куче, което развесели играчите и феновете. Няколко минути по-късно то отново бе на терена, но този път за кратко и напусна игралното поле. Към края на първата част домакините започнаха все по-често да атакуват. В 37-ата минута Котев изчисти центрирана топка и тя попадна точно на крака на Христо Господинов, който от границата на наказателното поле я прати високо над вратата. В 43-ата минута гостите отново сгрешиха в защита след изпълнение на корнер, но никой от Миньор не успя да засече топката, която мина през цялото наказателно поле на Ивайло Петров.

През второто полувреме домакините имаха доста повече удари към вратата на съперника, докато футболистите на Любо Пенев не създадоха нито едно сто процентово положение. В 53-ата минута Данчо Тодоров влезе отдясно в наказателното поле, излъга бранител, но се забави и топката му бе отнета. В 67-ата минута домакините пропиляха и най-чистото си положение. След центриране Ивайло Цветков игра с глава и вратарят на ЦСКА в последния момент изби топката, която влизаше до лявата му греда. Перничани продължиха да имат превес на терена, но Хазуров и Цветков стигаха само до удари, които по никакъв начин не затрудниха вратаря на шампионите. Три минути преди края на двубоя Саидходжа можеше да вкара втори гол след центриране на Виданов, но топката мина над вратата./БЛИЦ