Новият старши треньор на ЦСКА Йоан Андоне дебютира с победа над Локомотив (Пловдив) - 3:2 в мач от 16-ия кръг на “А” група. Два гола за успеха реализира Руи Мигел, а един добави новото попълнение Даниел Панку.

Здравко Лазаров дебютира с два гола от дузпи за Локо (Пловдив). Двата тима направиха страхотен мач с 5 гола, доста положения, греда за ЦСКА и общо 10 жълти картона, показани от главния съдия Станислав Тодоров.

Дебют за ЦСКА направиха Игор Митрески, Румен Трифонов, Даниел Панку, а за втори път с червената фланелка игра Флорентин Петре. Куп дебютанти имаше и в състава на Локомотив (Пловдив), сред които бившите играчи на “армейците” – Кирил Котев, Йордан Тодоров, Здравко Лазаров, Николай Чипев и Георги Чиликов.

Гостите от Пловдив започнаха настоятелно и домакините трудно изнасяха топката от собствената си половина. В 9-ата минута Чипев центрира в наказателното поле, където Йордан Тодоров би, но в аут. В 13-ата минута Панку се отчете с първи пропуск за ЦСКА, след като засече центриране на Петре от пряк свободен удар.

В 14-ата минута ЦСКА поведе с 1:0 след гол на Руи Мигел. Панку засече центриране вляво в наказателното поле, стреля, но Акалски изби, след което Мигел прати топката във вратата. В 28-ата минута домакините поведоха с 2:0. Автор на попадението отново бе Руи Мигел. Този път нападателят засече центриране на Минев отляво и с удар от въздуха прати топката във вратата.

В 33-ата минута ЦСКА вкара трети гол. Първо попадение с червената фланелка отбеляза новото попълнение Даниел Панку. Румънецът засече центриране на Данчо Минев отляво и паднал на земята с шпагат реализира. В следващата минута Митрески бутна в наказателното поле Дембеле и съдията Станислав Тодоров даде дузпа в полза на Локомотив. Зад топката застана Здравко Лазаров и намали на 1:3.

Второто полувреме започна с нова дузпа за гостите от Пловдив. Този път Даниел Панку влезе в съприкосновение със Здравко Лазаров, който вкара за 2:3.

До края на мача и двата отбора не създадоха кой знае какви чисти голови положения. В 70-ата минута Петре направи хубав рейд отдясно, центрира, но Румен Трифонов не успя да засече. В 83-ата минута “смърфовете” имаха страхотен шанс да изравнят, след като доскорошният играч на ЦСКА Данчо Тодоров пропусна от няколко метра. Пловдивчанинът засече центриране в наказателното поле и с шпагат шутира, но Здравко Чавдаров легнал изби. В 85-ата минута Панку получи подаване от Румен Трифонов, румънецът стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна левия страничен стълб. В даденото продължение на двубоя Панку центрира успоредно на голлинията, но Акалски пресече паса, преди топката да отиде в Саидходжа и Спас Делев./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Очаквайте подробности

ЦСКА - Локомотив (Пловдив) 3:2
1:0 Руи Мигел (14), 2:0 Руи Мигел (28), 3:0 Даниел Панку (33), 3:1 Здравко Лазаров (36-дузпа), 3:2 Здравко Лазаров (54-дузпа)

ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров, 52.Йордан Минев (90+2 - Апостол Попов), 29.Игор Митрески, 2.Павел Виданов, 4.Костадин Стоянов, 5.Тодор Янчев, 14.Светослав Петров, 17.Флорентин Петре (71 - Спас Делев), 8.Румен Трифонов, 23.Даниел Панку, 10.Руи Мигел (84 - Дормушали Саидходжа)
Резерви: 12.Иван Караджов, 19.Апостол Попов, 18.Борис Галчев, 77.Спас Делев, 32.Викторс Морозс, 99.Дормушали Саидходжа, 22. Мишел Платин

Локомотив (Пловдив): 12.Кирил Акалски, 55.Кирил Котев, 5.Юнес Бенджелюн, 26.Ангел Йошев, 23.Георги Мечечиев, 4.Петър Кюмюрджиев (32 - 77.Здравко Лазаров), 11.Даксон Да Силва, 7.Йордан Тодоров, 16.Николай Чипев (42 - 29.Георги Чиликов), 39.Гара Дембеле, 15.Боян Илиев (70 - Том)
Резерви: 1.Стоян Ставрев, 77.Здравко Лазаров, 3.Валери Георгиев, 80.Габор Ерош, 14.Костадин Гаджалов, 20.Том, 29.Георги Чиликов

Стадион: "Българска армия"
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Флорентин Петре, Игор Митрески, Дормушали Саидходжа (ЦСКА); Даксон, Кюмюрджиев, Бенджелюн, Йордан Тодоров, Гара Дембеле, Ангел Йошев, Георги Чиликов (Локомотив Пд)